jauna skola, pexels, skolēni

23.novembra domes sēdē Ādažu novada pašvaldības deputāti atbalstīja jaunas izglītības iestādes izveidi 1. – 9. klasei ar 800 vietām.

Ādažu vidusskolu 2023./2024. mācību gadā apmeklē 2033 skolēni, kas rada būtisku slodzi mācību telpām vidusskolas ēkā, Gaujas ielā 30, un sākumskolas ēkā, Attekas ielā 16, Ādažos. Jau pašlaik mācību procesa organizēšanai vispārējās izglītības posmā pietrūkst 183 vietas skolēniem, tāpēc klases ir iekārtotas specializēto mācību priekšmetu kabinetos un citās telpas, kas sākotnēji nebija paredzētas šādam mērķim.

Pašreizējās prognozes liecina, ka laikā līdz 2030.gadam pieaugs gan iedzīvotāju, gan skolēnu skaits. To veicinās novadā ienākošo iedzīvotāju skaita pieaugums un bērnu dzimstība Ādažu pilsētā un pagastā, tāpat novadā plānots būvēt jaunas daudzdzīvokļu un individuālās dzīvojamās mājas. Prognozējams, ka turpmākajos gados vietu trūkums Ādažu vidusskolā 2030./2031. mācību gadā var pārsniegt 620 vietu.

Starp novadā deklarētajiem iedzīvotājiem šobrīd ārpus novada mācās 973 skolēni (no Ādažu pilsētas un pagasta – 488, no Carnikavas pagasta – 485), kas rada papildu slogu pašvaldības budžetam.

Deputāti domes sēdē lēma ne tikai par pamatskolas izveidošanu, bet arī atbalstīja finanšu līdzekļu 35 000 eiro apmērā iekļaušanu Attīstības un projektu nodaļas 2024.gada budžeta tāmes projektā tehniski ekonomiskā pamatojuma "Jaunas izglītības iestādes 1.-9. klasei izveidei un Ādažu vidusskolas darbības nodrošināšanai līdz jaunās izglītības iestādes darbības uzsākšanai" izstrādei.

Varat iepazīties arī ar tehniski ekonomisko pamatojumu efektīvai pirmsskolas izglītības pakalpojumu sniegšanas modeļa attīstībai Ādažu novadā:

SAISTĪTĀ INFORMĀCIJA:

domes ēkas foto, uz tās rakstīts - svarīgākie sēdes lēmumi
lēmumi Attīstības komitejā 08.11.