Carnikavā, Rīgas ielā 23, šobrīd aktīvi notiek tirdzniecības vietas rekonstrukcijas darbi un jau maija vidū šajā vietā tiks atvērts vietējā mazumtirdzniecības zīmola ELVI veikals.  Rekonstrukcijas laikā tiek veikti ēkas remontdarbi, uzlabojot energoefektīvo stāvokli un vizuālo izskatu, uzstādītas jaunas tirdzniecības iekārtas un veikti nepieciešamie pielāgojumi, lai šajās telpās varētu atvērt pircējiem pievilcīgu un ELVI standartiem atbilstošu veikalu ar plašu preču sortimentu, svaigiem konditorejas un kulinārijas produktiem un, protams, karstu kafiju.

Jā, šobrīd notiek sarunas par veikala Tulpju ielā 1 pārņemšanu, detalizēts laika plāns šī objekta attīstībai pagaidām vēl nav zināms, taču ir skaidrs, ka šeit ir nepieciešams veikt vairāk pielāgojumu – jāpaplašina tirdzniecības zāle, jāveic apjomīgāki remontdarbi, tāpēc ELVI standartiem atbilstoša veikala ierīkošana Tulpju ielā 1 prasīs vairāk laika un rekonstrukcija būs ilgāka.

Jā, abās vietā būs pārtikas veikali. katram objektam nepieciešamie darbi ir mazliet specifiski, taču abās vietās tiks veikta ēku energoefektivitātes uzlabošana, uzstādītas jaunas tirdzniecības iekārtas un  kosmētiskie uzlabojumi.

ELVI veikalos Carnikavas iedzīvotāji un viesi varēs iegādāties visu ģimenes ikdienai nepieciešamo - gan populārākos lielo zīmolu produktus, gan arī Latvijas ražotāju preces, kvalitatīvus ELVI zīmola kulinārijas izstrādājumus, svaigas smalkmaizītes un karstu kafiju. Tāpat pircējiem būs iespējams iegādāties kvalitatīvus mūsu pašu importētus produktus, kas ir nopērkami tikai ELVI tīklā un izmantot izdevīgus akciju piedāvājumus. Seniori un cilvēki ar invaliditāti darba dienās no 9.00 līdz 11.00 varēs iepirkties ar 10% atlaidi. ELVI piedāvā aŗī īpašu atlaižu grozu Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, turklāt šī zīmola ienākšana Carnikavā sniegs iespēju šī pilsētas iedzīvotājiem ar saviem ikdienas pirkumiem piedalīties dažādās loterijās, un, pats galvenais – savu māju tuvumā vienmēr nopirkt svaigus, kvalitatīvus produktus ģimenes vajadzībām.

Jā, Carnikavas stadions ir nodots ekspluatācijā, un to var izmantot. Papildus gan norit vēl atliktie darbi - teritorijas apzaļumošana, asfaltēšana, vārtu ielikšana un citi. Jāņem vērā, ka futbola laukums, kā jau visus citus gadus būs pieejams no maija beigām, kad noslēgsies apkopes darbi (aerācija, vertikulēšana, smilšošana u.c.). Šobrīd iedzīvotāji var izmantot stadiona skrejceliņu un vingrošanas laukumu. Drīzumā, kad tiks uzlikti grozi, varēs izmantot arī basketbola laukumu. 

Carnikavas iedzīvotājus satraukusi situācija, ka vienlaikus uz rekonstrukcijas laiku aizvērsies vairāki veikali, kas atrodas nepilnu 200 metru attālumā viens no otra – gan "Mego", Rīgas ielā 14, gan Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrības veikals "Gauja" jeb mazais "Mego", Rīgas ielā 23. Šobrīd pakāpeniski notiek Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrības un "Elvi" (SIA "Neylon") apvienošanās. Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrība nebija informēta par "Mego" plāniem. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja norāda, ka nekādā gadījumā nebūtu vērusi ciet veikalu, ja zinātu, ka rekonstrukciju plāno arī lielais "Mego".

"Mego", Rīgas ielā 14, būs slēgts rekonstrukcijas laikā no 2. līdz 22. aprīlim, bet veikalam "Gauja" pēdējā darbadiena pirms rekonstrukcijas ir 22.marts. Tādējādi vismaz trīs nedēļas carnikaviešiem būs ierobežotākas iespējas iepirkties.

Divu iepriekšminēto veikalu rekonstrukcija ir arī iemesls, kāpēc pagaidām darbu turpinās zem "Vesko" nosaukuma esošais Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrības veikals Tulpju ielā 1ATas atrodas nepilna kilometra attālumā no otra uzņēmuma veikala un rekonstrukcijas laikā būs vienīgais pārtikas veikals Carnikavas ciemā. Vēl viena alternatīva ir pārtikas veikals "Ievas", Gaujā, kurš atrodas 1.6 kilometru attālumā. To ērti var sasniegt triju minūšu laikā, izmantojot vilcienu satiksmi. Ar vilcienu vienkārši var sasniegt arī veikalus Garciemā vai Kalngalē, tomēr tie atrodas krietni tālāk, bet vilcieni kursē vidēji reizi stundā.

RSZKB veikals Tulpju ielā 1A (Vesko) pagaidām netiks nodots "Elvi" un turpinās darbu līdz aprīļa beigām. Līdz ko tiks atvērts "Mego", rekonstrukciju uzsāks arī Tulpju ielas veikals.

Rīgas starprajonu zvejnieku kooperatīvā biedrības valdes priekšsēdētāja Māra Auptmane norāda, ka viņas darbiniekiem būs iespējas turpināt darbu arī pēc RSZKB  un "Elvi" apvienošanās: "Līdz šim ir bijis tā – pēdējā darba dienā "Elvi" personāla daļa atbrauc un piedāvā turpināt darbu uzņēmumā. Iespējams, ka kāds negribēs, jo "Elvi" darbalaiks ir līdz plkst. 22.00, kamēr "Gauja" strādāja līdz plkst. 20.00. Kamēr notiks veikala rekonstrukcija, darbinieki var izmantot arī bezdarbnieka statusu un saņemt bezdarbnieka pabalstu. Kāds darbinieks noteikti uz rekonstrukcijas laiku dosies bezdarbniekos, tās ir viņa tiesības."

Ādažu novada Būvvalde skaidro, ka konkrētajā adresē norisinās veikala "Mego" pārbūve. Projekta ietvaros jau veikta veco ēku (apģērbu veikala un noliktavas) nojaukšana, notiek veikala piegādes zonas demontāža, plānota nojumes izbūve autotransporta novietošanai un tirdzniecības vietu izveidošanai, kā arī kravas transporta piegāžu nodrošināšanai. Lielveikala līdzšinējais ārējais vizuālais tēls pārbūves rezultātā nemainīsies.

Šī ir trešās grupas būve (rūpnieciskās ražošanas ēka, kuras kopējā platība ir lielāka par 1000 m2), tādējādi tās būvdarbu kontroli un pieņemšanu ekspluatācijā veic Būvniecības valsts kontroles birojs nevis Būvvalde.

Ar saules paneļu parka būvniecību tiek veicināta energoneatkarība, mazinot dažādu ārējo faktoru ietekmi elektroenerģijas tirgū. Pieaugot saules elektrostaciju skaitam, pastāv globāla ietekme uz elektroenerģijas tirgu – ražošanas pīķos samazinot ikstundas elektroenerģijas cenu biržā. Tāpat tiek veicināta Latvijas enerģētikas un klimata politikas nacionālo mērķu sasniegšana, kas sevī ietver arī nodrošināt vismaz 50% atjaunojamās enerģijas īpatsvaru Latvijas enerģijas galapatēriņā.

Ādažu slimnīcas telpās atrodas "Centrālā laboratorija", ieeja ir slimnīcas ēkas labajā pusē.

 

Darba dienās laboratorija pieņem no 7.30 līdz 16.30, sestdienās no 8.00 līdz 13.00. 

Balle netiek plānota jau kopš 2017.gada. Lielākā zāle novadā, kur var organizēt balli, ir Ādažu Kultūras centrs, taču tas var uzņemt tikai 150 cilvēku (novadā ir 22 000 iedzīvotāju), kas varētu radīt pārmetumus, ka balle ir pieejama tikai ļoti ierobežotam iedzīvotāju skaitam. Tā vietā Ādažu Kultūras centrs nodrošina plašu kultūras programmu dažādām mērķauditorijām.

Carnikavas pagastā bija iespēja pieteikties Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda līdzekļiem, tāpēc Carnikavā šādu projektu varēja īstenot. Ādažu pagastā šādas iespējas nebija. Pašvaldība, protams, ir domājusi par nepieciešamību izgaismot dambi Ādažu pusē, bet šobrīd nav šādu finanšu līdzekļu, taču novembra domes sēdē deputāti konceptuāli atbalstīja 2024.gada budžetā iekļaut Gaujas aizsargdambja virsmas grants – šķembu seguma izbūvi posmā no Kadagas tilta līdz Gaujas tiltam 6,36km garumā: posmā no attīrīšanas iekārtām līdz Muižas ielai – 1950m; no Muižas ielas līdz Kārklu ielai – 1450m; no Kārklu ielas līdz Gaujas tiltam – 1400m; no Gaujas tilta līdz dzelzceļa tiltam – 3500m garumā. 

Ādažu novada pašvaldības Attīstības programmā paredzēts velo savienojums starp Ādažu novada apdzīvotajām vietām, tai skaitā starp Ādažu pilsētu un Carnikavu, bet tā īstenošana plānota līdz 2027.gadam. Velobraucējus pagaidām aicinām izmantot iespēju pārvietoties pa dambi, kas savieno Carnikavu un Ādažus.

Ziemas sezonā labierīcības tiek aizslēgtas, lai neaizsaltu ūdens pievads.

Ādažu lidlauka īpašnieks ir SIA "Adaži Airpark".

2023. gada maijā regulators pieprasīja uzsākt SIA "Ādažu ūdens" pakalpojumu tarifu pārskatīšanu, lai novērstu turpmāku zaudējumu rašanos, jo pēdējo reizi tarifi bija apstiprināti 2020. gadā.

Tarifu veido vairākas komponentes - pamatlīdzekļu uzturēšanas, remontu izpildes un materiālu iegādes izdevumi (tai skaitā, ķīmiskās vielas ūdens un notekūdeņu attīrīšanai).

Pēdējo gadu laikā šīs izmaksas būtiski pieauga, turklāt valstī stājās spēkā paaugstinātas prasības notekūdeņu attīrīšanai, kuru izpildes rezultātā tiek radīts lielāks dūņu apjoms un to utilizācijas izdevumi.

Tarifa izmaiņu nepieciešamība saistīta arī ar pakalpojumu saistīto infrastruktūras objektu izbūvi: notekūdeņu attīrīšanas iekārtu paplašināšanu (3,02 miljoni eiro), ūdensapgādes 3 tīklu izbūvi (252 tūkstoši eiro) un divu solāro elektrostaciju izbūvi (176 tūkstoši eiro). Minēto aktīvu vērtības amortizācija arī ietekmē tarifa apmēru.

2022.gadā tika piemērota ārkārtas metodika tarifiem. Pēdējais pilnībā pārskatītais tarifs no regulatora puses bija spēkā no 2020. gada 1. janvāra. Pērn Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja ārkārtas metodiku tarifu pielāgošanai elektroenerģijas cenu lēcienam (izmaiņas tikai par elektroenerģijas cenu svārstībām). Atbilstoši tai tika koriģēti tarifi:  no 01.11.2022. (+46% no iepriekšējā tarifa),  no 01.03.2023. (-25%), no 01.05.2023. (+6%).

Detalizētāku informāciju Jums var sniegt Nekustamā īpašuma nodaļa - tālr. 28776519.

P/a “Carnikavas komunālserviss” no sniega tīra pašvaldības ielas un ielas, kurām ir piešķirts pašvaldības ielas statuss.

Bez maksas pieņem putuplastu, koksni un elektrotehniku. Par maksu Carnikavas pagasta iedzīvotājiem ir tās lietas, kuras pieņem no vienas mājsaimniecības konkrētā skaitā: 4 riepas gadā, līdz 100 kg lielgabarīta atkritumi, kā arī bio atkritumi, spuldzes, eļļas filtri un eļļas.