15apr_LIFEBauhausing_dgr

15.aprīlī Ādažos notika projekta “LIFEBauhausing Europe”  trešā darba grupas tikšanās. Tajā tika prezentēts atskats no tikšanās ar ekspertiem 10.aprīlī, kad par Ādažu kopienu mājas izveidi un atjaunošanu Pirmā ielā 42A, Ādažos, savu redzējumu izteica vairāki jomas pārstāvji. Viņu vidū bija Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) profesore Andra Blumberga, RTU asociētā profesore, arhitekte Ruta Vanaga, sertificēts energoauditors  Dr.sc.ing. Agris Kamenders un Ādažu novada pašvaldības arhitekts Mārtiņš Strazds.

Ekspertu ieskatā pamatprincipi, kas būtu jāņem vērā ēkas atjaunošanā:

• Ēkas atjaunošana un energoefektivitātes paaugstināšana;
  • Ēka piemērota dažādām kopienu grupu vajadzībām;
  • Dabīgie materiāli un to atkārtota izmantošana;
  • Resursu (ūdens, enerģijas u.c.) racionāla izmantošana;
  • Terase.

Maijā tiks izveidota meta konkursam tehniskā specifikācija. Meta konkurss tiks izsludināts par visām pašvaldībai piederošajām ēku daļām. Ēkas atjaunošana notiks pa kārtām. Konkursā tiks prasīts izdalīt 1.kārtas darbus, kas tiks nosegti no “LIFE Bauhausing Europe” projekta izmaksām.

Meta konkursa pretendentu iesniegto piedāvājumu vērtēšanas kritēriji būs gan arhitektoniskā risinājuma atbilstība pilsētvides kontekstam, idejas oriģinalitāte, ēkas funkcionālais un telpu plānojums multifunkcionālas kopienas mājas izveidei, gan teritorijas labiekārtojuma risinājumi un objekta funkcionālā sasaiste ar pilsētvidi, kā arī ilgtspējīgi un energoresursus taupoši risinājumi.

Darba grupas tikšanās vietā Ādažu bibliotēkā ir apskatāmi arī 3. aprīlī darba grupas radošās darbošanās rezultāti – uzskatāmi ideju maketi ēkas nākotnes vīzijai.

bauhaus_Ādaži

Video projekta norise Eiropas valstīs