Attīstības jaunumi Jaunumi
7martsLIFEBauhaus

7. martā notika projekta LIFE BauhausingEurope Ādažos (ēkas Pirmā iela 42A, Ādažos, atjaunošana) darba grupas pirmā sanāksme. Darba grupā ir iekļauti Ādažu novada pašvaldības speciālisti, p/a “Carnikavas komunālserviss” pārstāvji un uzņēmuma “Ekodoma” profesionāļi. Pirmajā tikšanās reizē klātesoši bija arī senioru biedrības biedri un jauniešu idejas pārstāvēja Ādažu novada pašvaldības Izglītības un jaunatnes nodaļas speciāliste.

Sanāksme iesākās ar atraktīvu savstarpēju iepazīšanos, tādējādi radot brīvāku gaisotni domu un ideju apmaiņai.

Sanāksmē tika prezentēti veiktās aptaujas rezultāti. Aptaujā piedalījās 282 Ādažu novada iedzīvotāji. 65% aptaujāto ir bijuši šajā ēkā, apmeklējot tajā esošās iestādes vai kādu pasākumu. Uz jautājumu: “Ja Jums būtu jāuzlabo ēka Pirmā ielā 42A, kā Jūs novērtētu šīs darbības?”, par svarīgāko iedzīvotāji atzina izmaiņas iekštelpās, sekmējot to izmantošanu,  kā arī ēkas energoefektivitātes un fasādes renovācijas darbus. Vairums vēlas redzēt telpās iespējas sportiskām aktivitātēm, kā arī kultūras pasākumiem un koprades iespējām. 52% respondentu labprāt apmeklētu šo ēku atkarībā no tajā piedāvātajām aktivitātēm.

Atbildēs tika minētas daudz un dažādas aktivitātes, ko vēlētos ēkā un tās apkārtnē redzēt, piemēram, trenažieru zāli, skvoša laukumu, telpu, kas iekārtota sporta aktivitātēm, kuru bez maksas varētu apmeklēt ikviens novada iedzīvotājs, kā arī treneri, kas organizē sporta nodarbības par nelielu samaksu par nodarbību. Tāpat labprāt tiktu apmeklēta rotaļu telpa bērniem, dzimšanas dienu svinībām; iedzīvotāji vēlētos šajā ēkā atraktīvas atpūtas iespējas visiem (ne tikai jauniešiem vai senioriem). Tika pausti arī viedokļi, ka nepieciešams boulings, kino, nakts klubs, elektro kartings, biznesa inkubators u.c.

Absolūts vairākums 90,7% uzskata, ka ēkas atjaunošana un renovēšana par kopienas māju spētu veicināt vietējo iedzīvotāju saliedētību.

Darba grupa iepazinās ar ēkas šā brīža stāvokli, apstaigājot projektam paredzētās telpas, kuras šobrīd tiek izmantotas  p/a “Carnikavas komunālserviss” vajadzībām. Telpas patlaban ir nepievilcīgā stāvoklī, tajās noteikti ir nepieciešami apjomīgi remontdarbi, to atzina visi darba grupas dalībnieki.

Nākamajā tikšanās reizē, kas plānota aprīļa sākumā, notiks vajadzību definēšana un to pielāgošana konkrēto telpu iespējām.

Informācijai! Ādažu novada pašvaldība ir uzsākusi projekta “LIFEBauhausingEurope” īstenošanu. Nākamo četru gadu laikā šī projekta ietvaros, izmantojot Jaunā Eiropas Bauhausa (NEB) pieeju, tiks strādāts, lai atjaunotu pašvaldības īpašumā esošu ēku un pārveidotu tās  apkaimi.

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības Life programmas saskaņā ar granta līgumu Nr. 101113886. Par šī dokumenta saturu atbild tikai LIFEBauhausingEurope projekts, un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības viedokli. Projekts ir saņēmis finansējumu no valsts budžeta apakšprogrammas “LIFE programmas projekti”.

logo rinda - es, bauhausing, vraa