top!_iecere_11.marts

Šī gada 11.martā iedzīvotāji varēja gan klātienē, gan attālināti iepazīties ar būvniecībs ieceri mazumtirdzniecības tīkla “top!” veikala celtniecībai Krastupes ielā 1, Ādažos.

Projektēšanas darbu pārstāvis SIA “Lejnieku projektēšanas birojs” arhitekts Mikus Lejnieks informēja, ka veikala galvenā ieeja paredzēta no Podnieku ielas, savukārt piegādes transporta plūsma – no Krastupes ielas. Prognozēts, ka produkcijas apgādes auto uz veikalu brauks vienu reizi dienā, līdz ar to kravas auto noslodze no Krastupes ielas paredzama minimāla.

Projekts paredz veikt pilnu teritorijas labiekārtojumu – asfaltētu autostāvvietu pie ēkas (stāvvietas platums 2.7 m, ~50 apmeklētāju mašīnām, t.sk. 2 autostāvvietas paredzētas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī ģimenes autostāvvietas), bruģētus gājēju celiņus gan uz esošo autobusu pieturu, gan dzīvojamo ēku virzienā. Tāpat pie ēkas paredzētas velonovietnes un suņu piesiešanas statīvs. Projektā paredzēts izvietot ceļa zīmes pie vieglo automašīnu stāvlaukuma un pie nekustamā īpašuma iebrauktuves.

Projekta materiāli izstrādāti 2023.gadā, balstoties uz inženiertopogrāfisko plānu, projektēšanas uzdevumu u.c. materiāliem. Plānotā apbūve ir atbilstoša pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām.

Projektētā ēka ir vienstāvīga, kura ģeometriju lielā mērā nosaka zemesgabala konfigurācija un ēkas novietojums pret ielām, kā arī tipveida veikalu ķēdes tehnoloģija. Lai uzsvērtu ēkas ieeju, atsevišķi izdalīts apjoms, ēkas fasādi paredzēts veidot no blīvām, dažādu apdares materiālu plaknēm. Pie ēkas paredzēta vieta pakomātiem, iekštelpās – taromāts un publiskās labierīcības, kuras aprīkotas ar trauksmes pogu.

AG_top_11.marts
Ādažu novada būvvaldes vadītājs Ainārs Grikmanis

Ādažu novada būvvaldes vadītājs Ainārs Grikmanis atgādināja, ka līdz 25.martam turpinās publiskā apspriešana par būvniecības ieceri. Ar būvniecības ieceres dokumentāciju, tai skaitā vizuālo risinājumu un aprakstu par iecerētās būvniecības iespējamo ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu) uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību var iepazīties:

Ādažu novada būvvaldē 2 stāvs, Gaujas iela 33A Ādaži, Ādažu nov.;

Būvniecības ieceres teritorijā Krastupes ielā 1, Ādaži, Ādažu nov.

Atsauksmes var iesniegt Ādažu novada pašvaldībā, Gaujas ielā 33A, Ādažos, Ādažu nov., LV-2164, ievietojot domes pastkastītē pie ieejas durvīm, vai elektroniski sūtot uz buvvalde@adazi.lv

top aapspriedei