top aapspriedei

No 26. februāra līdz 25.martam notiks publiskā apspriešana par būvniecības ieceri, kas paredz Krastupes ielā 1, Ādažos, izbūvēt jaunu mazumtirdzniecības tīkla “top!” veikala ēku, kā arī pilnībā labiekārtot teritoriju un izbūvēt klientu autostāvvietu.

Zemesgabals robežojas ar kaimiņu zemesgabaliem, Krastupes ielu un Podnieku ielu. Tas ir neapbūvēts, bez izteikta reljefa, ar atsevišķiem mazvērtīgiem kokiem un krūmiem, kurus projektā paredzēts nocirst.

Projekta materiāli izstrādāti 2023.gadā, balstoties uz inženiertopogrāfisko plānu, projektēšanas uzdevumu u.c. materiāliem. Plānotā apbūve ir atbilstoša pašvaldības teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām. Ēka atbilst 2.grupas būvei. Būvju klasifikators ēkai 1230  Vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības ēka.

Projekts paredz veikt pilnu teritorijas labiekārtojumu – asfaltētu autostāvvietu pie ēkas (stāvvietas platums 2.7 m), bruģētus gājēju celiņus gan uz esošo autobusu pieturu, gan dzīvojamo ēku virzienā. Tāpat pie ēkas paredzētas velonovietnes un suņu piesiešanas statīvs. Ņemot vērā, ka projekta priekšlikums paredz esošo, mazvērtīgo sējieņu izciršanu, tiek paredzēti intensīvi apstādījumi. Iebraukšana un izbraukšana teritorijā pa jaunizbūvējamu iebrauktuvi no Podnieku ielas, piegādes transports no Krastupes ielas.

Piegāde tiek paredzēta atklāta tipa rampā ēkas aizmugurē. Pie ēkas paredzēta autostāvvieta ~50 apmeklētāju mašīnām, t.sk. 2 autostāvvietas paredzētas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kā arī ģimenes autostāvvietas. Projektā paredzēts izvietot ceļa zīmes pie vieglo automašīnu stāvlaukuma un pie nekustamā īpašuma iebrauktuves.

Projektētā ēka ir vienstāvīga, kura ģeometriju lielā mērā nosaka zemesgabala konfigurācija un ēkas novietojums pret ielām, kā arī tipveida veikalu ķēdes tehnoloģija. Lai uzsvērtu ēkas ieeju, atsevišķi izdalīts apjoms, ēkas fasādi paredzēts veidot no blīvām, dažādu apdares materiālu plaknēm. Pie ēkas paredzēta vieta pakomātiem.

Objektā paredzēts nodrošināt pilnu vides pieejamību - pieguļošajā teritorijā nodrošināta autostāvvieta cilvēkiem ar kustību traucējumiem netālu no galvenās ieejas. Ēkas nosacītās +/– 0.000 atzīme ir ~0.02 m virs ieejas atzīmes. Ēkas ieejai paredzēta piekļuve pa betona bruģa gājēju celiņiem 1.5m–3.0m platumā, kas ir apgaismoti izmantojot teritorijas apgaismojumu un projektēto āra apgaismojumu uz ēkas fasādes, līmeņu starpības vietās paredzētas nobrauktuves.

Visi gaiteņi publiski pieejamās zonās ir ne šaurāki kā 1.2m, vējtveris pie ārdurvīm ir vismaz 1.5 m dziļš un 2.2 m plats, grīdas segums neslīdošs– iebūvēts kājslauķis, kontrastējošs ar sienu krāsu, interjera risinājumā paredzēts izcelt durvis ar kontrastējošu krāsu. Ēkā paredzēta publiski pieejama speciāli aprīkota higiēnas telpa/tualete cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kas ir aprīkota ar trauksmes pogu.

Ēku paredzēts pieslēgt centralizētajiem pilsētas tīkliem- ūdensvada, sadzīves kanalizācijas, lietus ūdens kanalizācijas, elektroapgādei.

Ar būvniecības ieceres dokumentāciju, tai skaitā vizuālo risinājumu un aprakstu par iecerētās būvniecības iespējamo ietekmi (smaku, troksni, vibrāciju vai cita veida piesārņojumu) uz vidi, infrastruktūru un iedzīvotāju veselību var iepazīties:

Atsauksmju iesniegšanas termiņš un adrese:

Ādažu novada pašvaldībā, Gaujas ielā 33A, Ādažos, Ādažu nov., LV-2164, ievietojot domes pastkastītē pie ieejas durvīm, vai elektroniski sūtot uz buvvalde@adazi.lv

Būvniecības ieceres prezentācijas pasākuma norises vieta un laiks:

11.martā plkst. 16.00 Gaujas ielā 33A Ādaži, Ādažu nov. Mākslas un vēstures galerijā.

Būvniecības ierosinātājs: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “FIRMA MADARA 89 ĪPAŠUMI”, adrese: Baznīcas laukums 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Būvprojekta izstrādātājs: SIA “Lejnieku projektēšanas birojs” arhitekts Mikus Lejnieks, sert. Nr. 1-00323, adrese: Baložu iela 33-29, Rīga. Atbildīgā persona Ance Bērziņa, tel. 26122838.