21. martā Ādažu novadā norisinājās “Vispārizglītojošo iestāžu vizuālās mākslas olimpiāde 5.- 9. klašu skolēniem "Soli tuvāk pavasarim", kurā tika pārstāvētas divas izglītības iestādes - Ādažu vidusskola un Carnikavas pamatskola.

Dalībnieki olimpiādē startēja ar diviem darbiem, no kuriem viens bija radošais mājas darbs, otrs – klātienes uzdevums, atbilstoši nolikumā noteiktajām prasībām.

Radošāko un oriģinālāko mākslas darbu autorus noteica žūrijas komisijas eksperti. Vērtējot atsevišķi pa klašu grupām, augstākais rezultāts - 1. vieta tika piešķirta Katei Robertai Bērziņai (Ādažu vidusskola, 5. klase), Katei Jukāmai (Carnikavas pamatskola, 6. klase), Stellai Madarai Jokstei (Ādažu vidusskola, 7. klase), Katrīnai Sozinovai (Ādažu vidusskola, 8. klase) un Laumai Lindbergai (Carnikavas pamatskola, 9. klase).

Olimpiādes mērķis bija paplašināt skolēnu zināšanas un prasmes vizuālajā mākslā, attīstot bērnu un jauniešu fantāziju, asociatīvo domāšanu un radošo iztēli, kā arī apzināt talantīgos skolēnus, kuri spēj demonstrēt izcilību un konkurētspēju novada mērogā.

Sveicam dalībniekus ar gūtajiem panākumiem!

Paldies pedagogiem par dalībnieku sagatavošanu un Mācību jomas “Kultūras izpratne un pašizpausme mākslā” koordinatoram Jānim Preciniekam par olimpiādes organizēšanu!

Darbi aplūkojami ŠEIT

Vizuālās mākslas olimpiāde, Lauma Lindberga, 9. klase
Lauma Lindberga (9. klase, Carnikavas pamatskola)
Vizuālās mākslas olimpiāde, Katrīna Sozinova, 8. klase
Katrīna Sozinova (8. klase, Ādažu vidusskola)
Vizuālās mākslas olimpiāde, Stella Madara Jokste, 7.klase
Stella Madara Jokste (7. klase, Ādažu vidusskola)
Vizuālās mākslas olimpiāde, Kate Jukāma, Carnikavas pamatskola, 6. klase
Kate Jukāma (6. klase, Carnikavas pamatskola)
Vizuālās mākslas olimpiāde, Kate Roberta Bērziņa, 5. klase
Kate Roberta Bērziņa (5. klase, Ādažu vidusskola)