Jaunumi novadā

2022.gada janvārī noslēdzās projekta “Eiropas pilsētas veicina starpkultūru dialogu un cīņu pret migrantu un minoritāšu diskrimināciju” īstenošana. Projekta mērķis bija veicināt izpratni par ES kultūras vides bagātību un popularizēt tādas svarīgas Eiropas vērtības, kā  plurālisms un iecietība, ko veicina starpkultūru apmaiņa, tādējādi sekmējot cieņpilnas, dinamiskas un daudzšķautņainas Eiropas identitātes attīstību. Galvenā projekta prioritāte bija starpkultūru dialoga veicināšana starp dažādām kopienām un pilsoniskās sabiedrības dalībniekiem Eiropā, diskriminācijas novēršana un cīņa pret migrantu un minoritāšu grupu stigmatizāciju. Pasākumi notika no 2019.gada septembra līdz 2022.gada janvārim, iesaistot 15 partnerus no 14 valstīm – 10 ES dalībvalstīm: Latvijas, Polijas, Horvātijas, Grieķijas, Lietuvas, Itālijas, Spānijas, Nīderlandes, Rumānijas un Bulgārijas, kā arī Lielbritānijas, Serbijas, Maķedonijas un Albānijas.

Šī projekta ietvaros notika 5 klātienes un tiešsaistes (hibrīd) pasākumi:

1.pasākums

Dalība: pasākums ļāva pulcēt 86 iedzīvotājus no 13 valstīm, no kuriem 2 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 52 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 4 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 2 dalībnieki no Daunpatrikas (Lielbritānija), 2 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).

Vieta/datumi: Pasākums notika Rijekā, Horvātijā 2020.gada 22.-24.janvārī.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija projekta atklāšana, apspriest prioritātes un Eiropas iniciatīvas saistībā ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas Balto grāmatu par starpkultūru dialogu, apmainīties ar informāciju par noderīgiem instrumentiem, lai attīstītu pilsoniskās aktivitātes vietējā un ES līmenī, kā arī novērtēt Eiropas starpkultūru dialoga gada ietekmi.

2.pasākums

Dalība: pasākums ļāva pulcēt 115 iedzīvotājus no 14 valstīm, no kuriem 3 bija no Carnikavas (Latvija), 4 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 2 dalībnieki no Daunpatrikas (Lielbritānija), 76 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).

Vieta/datumi: Pasākums notika Kauņā, Lietuvā 2021.gada 13.-15.aprīlī klātienē un tiešsaistē.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest pilsoniskās sabiedrības līdzdalības pārvaldību un iesaistīšanos starpkultūru politikas veidošanā.

3.pasākums

Dalība: pasākumā piedalījās 118 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 80 bija no Latvijas, 4 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 3 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodza (Polija), 3 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 4 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).

Vieta/datumi: Pasākums notika Carnikavā, Latvijā 2021.gada 29.-30.jūnijā klātienē un tiešsaistē.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija uzzināt veidus, kā Eiropas pilsētas cenšas novērst diskrimināciju un apkarot migrantu un minoritāšu grupu stigmatizāciju Eiropas sabiedrībā.

4.pasākums

Dalība: pasākumā piedalījās 106 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 3 bija no Carnikavas (Latvija), 3 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 4 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 2 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 4 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 70 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodzas (Polija), 2 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 3 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 3 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 3 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).

Vieta/datumi: Pasākums notika Aleksandrova Ludzkā un Lodzā (Polija) 2021.gada 20.-22. septembrī klātienē un tiešsaistē.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest instrumentus daudzveidības pārvaldībai, starpkultūru dialoga veicināšanai un migrantu un minoritāšu diskriminācijas apkarošanai.

5.pasākums

Dalība: pasākumā piedalījās 108 iedzīvotāji no 13 valstīm, no kuriem 2 bija no Carnikavas (Latvija), 3 bija no Iniesta pilsētas (Spānija), 3 dalībnieki no Tirānas (Albānija), 3 dalībnieki no Amsterdamas (Nīderlande), 2 dalībnieki no Krivogaštani un Mogilas (Maķedonija), 3 dalībnieki no Timišoara (Rumānija), 3 dalībnieki no Aleksandrovas Ludzkas un Lodzas (Polija), 2 dalībnieki no Novisadas (Serbija), 3 dalībnieki no Rijekas (Horvātija), 2 dalībnieki no Polpenazze del Garda (Itālija), 76 dalībnieki no Plovdivas un Smoļjanas (Bulgārija), 3 dalībnieki no Kauņas (Lietuva), 3 dalībnieki no Atēnām un Tessalonikiem (Grieķija).

Vieta/datumi: Pasākums notika Plovdivā (Bulgārija) 2021.gada 24.-26. novembrī klātienē un tiešsaistē.

Īss apraksts: Pasākuma mērķis bija apspriest Eiropas kultūras galvaspilsētu ietekmi uz starpkultūru dialogu un migrantu un minoritāšu stigmatizācijas novēršanu. Šī bija arī projekta noslēguma sanāksme, kurā projekta vadības komanda uzsāka projekta mērķu novērtēšanu un turpinājumu.

Vēl vismaz 300 ES pilsoņi piedalījās projekta ietvaros organizētajās debatēs tiešsaistē, kā arī vietējas nozīmes pasākumos, kas notika 13 ES un kaimiņvalstu projektā iesaistīto partneru valstīs, kas padarīja šo partnerību ģeogrāfiski līdzsvarotu, tādējādi radot patiesu Eiropas mēroga viedokļu apmaiņu:

  • Dienvideiropas ES dalībvalstis: Horvātija, Grieķija;
  • Austrumeiropas ES dalībvalstis: Polija, Bulgārija un Rumānija;
  • Ziemeļeiropas ES dalībvalstis: Latvija un Lietuva;
  • Rietumeiropas ES dalībvalstis: Itālija, Spānija, Nīderlande;
  • ES kaimiņvalstis: Maķedonija, Serbija, Albānija.

The project aimed to raise awareness on the richness of EU cultural environment and promote key European values such as pluralism and tolerance, facilitated by intercultural exchange, this way contributing to the development of a respectful, dynamic and multifaceted European identity. The key project priority was fostering intercultural dialogue between diverse communities and political actors in Europe, preventing discrimination and combating the stigmatization of migrants and minority groups. The activities took place between September 2019 and January 2022, involving 15 partners from 14 countries – 10 EU members: Latvia, Poland, Croatia, Greece, Lithuania, Italy, Spain, Netherlands, Romania and Bulgaria as well as the UK, Serbia, Macedonia and Albania.

5 main international on situ and online (hybrid) events have been carried out within this project:

Event 1

Participation: The event involved 86 citizens, including 2 participants from the city of Iniesta (Spain), 3 participants from the city of Tirana (Albania), 3 participants from the city of Amsterdam (Holland), 3 participants from the cities of Krivogashtani and Mogila (Macedonia), 3 participants from the city of Timișoara (Romania), 3  participants from the cities of Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland), 3  participants from the city of Novi Sad (Serbia), 52 participants from the city of Rijeka (Croatia), 3 participants from the city of Polpenazze del Garda (Italy), 4 participants from the cities of Plovdiv and Smolian (Bulgaria), 2 participants from the city of Downpatrick (UK), 2  participants from the city of Kaunas (Lithuania), 3 participants from the cities of Athens and Thessaloniki (Greece) – 13 countries.

Location / Dates: The event took place in Rijeka (Croatia) from 22/01/2020 to 24/01/2020.

Short description: The aim of the event was to kick off the project, debate the priorities and the European Initiatives on the CoE White Paper on Intercultural Dialogue, exchange on useful tools to develop civic actions at local and EU levels and to evaluate the impact of the European Year of Intercultural Dialogue.

Event 2

Participation: The event involved 115  citizens, including 3 participants from the city of Carnicava (Latvia),  4  participants from the city of Iniesta (Spain), 3 participants from the city of Tirana (Albania), 3 participants from the city of Amsterdam (Holland), 3 participants from the cities of Krivogashani and Mogila (Macedonia), 3 participants from the city of Timișoara (Romania), 3 participants from the cities of Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland), 3 participants from the city of Novi Sad (Serbia), 3 participants from the city of Rijeka (Croatia), 3 participants from the city of Polpenazze del Garda (Italy), 3 participants from the cities of Plovdiv and Smolian (Bulgaria), 2 participants from the city of Downpatrick (UK), 76 participants from the city of Kaunas (Lithuania), 3 participants from the cities of Athens and Thessaloniki (Greece) – 14 countries.

Location / Dates: The event took place in Kaunas (Lithuania) and online from 13/04/2021 to 15/04/2021.

Short description: The aim of the event was to discuss the participatory governance and involvement of civil society in intercultural policy-making.

Event 3

Participation: The event involved over 115 citizens, including 80 participants from Latvia, 4  participants from the city of Iniesta (Spain), 3 participants from the city of Tirana (Albania), 3 participants from the city of Amsterdam (Holland), 3 participants from the cities of Krivogashani and Mogila (Macedonia), 3 participants from the city of Timișoara (Romania), 3 participants from the cities of Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland), 3 participants from the city of Novi Sad (Serbia), 3 participants from the city of Rijeka (Croatia), 3 participants from the city of Polpenazze del Garda (Italy), 3 participants from the cities of Plovdiv and Smolian (Bulgaria), 4 participants from the city of Kaunas (Lithuania), 3 participants from the cities of Athens and Thessaloniki (Greece) – 13 countries.

Location / Dates: The event took place in Carnikava (Latvia) and online from 29/06/2021 to 30/06/2021.

Short description: The aim of the event was to learn the ways in which European towns seek to prevent discrimination and combat the stigmatization of migrants and minority groups in European societies.

Event 4

Participation: The event involved 106 citizens, including 3 participants from the city of Carnicava (Latvia), 3 participants from the city of Iniesta (Spain), 4 participants from the city of Tirana (Albania), 3 participants from the city of Amsterdam (Holland), 2 participants from the cities of Krivogashani and Mogila (Macedonia), 4 participants from the city of Timișoara (Romania), 70 participants from the cities of Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland), 2 participants from the city of Novi Sad (Serbia), 3 participants from the city of Rijeka (Croatia), 3 participants from the city of Polpenazze del Garda (Italy), 3 participants from the cities of Plovdiv and Smolian (Bulgaria), 3 participants from the city of Kaunas (Lithuania), 3 participants from the cities of Athens and Thessaloniki (Greece) – 13 countries.

Location / Dates: The event took place in Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland) and online from 20/09/2021 to 22/09/2021.

Short description: The aim of the event was to discuss the tools for diversity management, fostering intercultural dialogue and combating discrimination of migrants and minorities.

Event 5

Participation: The event involved 108  citizens, including 2 participants from the city of Carnicava (Latvia), 3 participants from the city of Iniesta (Spain), 3 participants from the city of Tirana (Albania), 3 participants from the city of Amsterdam (Holland), 2 participants from the cities of Krivogashani and Mogila (Macedonia), 3 participants from the city of Timișoara (Romania), 3 participants from the cities of Aleksandrów Łódzki and Łódź (Poland), 2 participants from the city of Novi Sad (Serbia), 3 participants from the city of Rijeka (Croatia), 2 participants from the city of Polpenazze del Garda (Italy), 76 participants from the cities of Plovdiv and Smolian (Bulgaria), 3 from the city of Kaunas (Lithuania), 3 participants from the cities of Athens and Thessaloniki (Greece) – 13 countries.

Location / Dates: The event took place in Plovdiv (Bulgaria) and online from 24/11/2021 to 26/11/2021.

Short description: The aim of the event was to discuss the impact of European Capitals of Culture on Intercultural Dialogue and prevention of stigmatization of migrants and minorities. This was also the closing meeting of the project where the management team started the final evaluation and follow up.

Another 300 EU citizens took part in project’s on-line civic debates as well as local dissemination activities which took place in 13 EU and neighbour project partner countries which made this partnership geographically well balanced, representing a real European outreach:

  • South EU: Croatia, Greece
  • East EU: Poland, Bulgaria and Romania
  • North EU: Latvia and Lithuania
  • West EU: Italy, Spain, Holland
  • EU neighbours: Macedonia, Serbia, Albania.