Sabiedrības viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts "Interešu izglītības programmu finansēšanas un īstenošanas kārtība Ādažu novada pašvaldībā". Aicinām iesūtīt priekšlikumus līdz 7.jūlijam e-pastā dome@adazi.lv .

Izvērtējot esošo kārtību, kādā tiek finansētas interešu izglītības programmas pašvaldībā, secināts, ka pastāvošais tiesiskais regulējums ir nepilnīgs un nenodrošina efektīvu mērķdotācijas sadali. Jaunais regulējums nosaka, ka finansējums prioritāri tiek novirzīts pašvaldības vispārējās pamata un vidējās izglītības iestādēm, savukārt privātie īstenotāji uz mērķdotāciju var pretendēt gadījumā, ja pašvaldības izglītības iestādes nevar apgūt tai aprēķināto finansējumu. Izmaiņas skar arī mērķdotācijas piešķiršanas nosacījumus privātajiem īstenotājiem, t.sk., piešķirot mērķdotāciju, balstoties uz bērnu skaitu, nevis programmas stundu apjomu, nosakot maksimālo piešķiramo dotācijas apjomu, kā arī nodrošinot, ka privātie īstenotāji samazina vecāku līdzmaksājumu vienam dalībniekam mēnesī atbilstoši piešķirtajai mērķdotācijai.

Līdz ar šiem noteikumiem tiks veicināta vienlīdzīga iespēja dalībniekiem saņemt atlaidi nodarbību dalības maksai, apmeklējot privāto interešu izglītības programmu nodarbības.

Domes pilnvarojums izstrādāt pašvaldības saistošos noteikumus “Interešu izglītības programmu finansēšanas un īstenošanas kārtība Ādažu novada pašvaldībā” (turpmāk – Noteikumi) izriet no Pašvaldību likuma 44. panta otrās daļas, kas nosaka, ka dome var izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot likumos vai Ministru kabineta noteikumos paredzēto funkciju izpildes kārtību. Savukārt, gādāt par iedzīvotāju izglītību, tostarp, nodrošināt iespēju iegūt obligāto izglītību un gādāt par pirmsskolas izglītības, vidējās izglītības, profesionālās ievirzes izglītības, interešu izglītības un pieaugušo izglītības pieejamību, ir pašvaldības autonomā funkcija atbilstoši šī likuma 4. panta pirmās daļas 4. punktam.