Bauhaus7decseniori

7.decembrī novada seniori, jaunieši, kopienu, biedrību, nevalstisko organizāciju pārstāvji un uzņēmēji tika aicināti uz tikšanos ar pašvaldības pārstāvjiem, lai uzklausītu viedokļus par to, kādai būtu jābūt sanāksmju ēkas Pirmā ielā 42A un teritorijas Attekas ielā 41 turpmākai attīstībai.

Ādažu novada pašvaldība ir uzsākusi projekta “LIFEBauhausingEurope” īstenošanu. Nākamo četru gadu laikā šī projekta ietvaros, izmantojot Jaunā Eiropas Bauhausa (NEB) pieeju, tiks strādāts, lai atjaunotu pašvaldības īpašumā esošu ēku un pārveidotu tās  apkaimi.

Ādažos projekta ietvaros, kā viena no darbībām ir paredzēta pašvaldībai piederošo īpašumu – ēkas Pirmā ielā 42A un publiskās ārtelpas teritorijas Attekas ielā 41 attīstība. Atbilstoši NEB principiem, šīs vietas plānots pielāgot sabiedrības vajadzībām ar pēc iespējas plašāku ēkas potenciālo lietotāju un apkaimes iedzīvotāju iesaisti, lai atrastu jaunas idejas, kas pašvaldībai būtu jāņem vērā ēkas renovācijas un teritorijas labiekārtošanas projekta izstrādes laikā. Ēkā Pirmajā ielā 42A ir iecerēts izveidot gan jauniešu centru, gan koprades un/vai kopstrādes telpas topošajiem, jaunajiem un esošajiem uzņēmējiem, gan arī telpas dažādām kopienu aktivitātēm, savukārt Attekas ielā 41 varētu atrasties visiem iedzīvotājiem pieejama pulcēšanās vieta.

Interesanti bija dzirdēt, ka senioru un jauniešu vēlmes savos redzējumos saskan, piemēram, abas puses vēlētos renovētās telpās redzēt labiekārtotu virtuvi, kur varētu notikt dažādas ēdienu gatavošanas meistarklases, tapāt biljarda galds būtu vēlams, kā arī vieta radošajām darbnīcām. Biedrību pārstāvji bija ieinteresēti telpās redzēt pašu pārstāvēto interešu grupu iespējas – šautriņu mešanas vairogus, ar ko piesaistītu arī jauniešus, vietu deju nodarbībām  ar spoguļiem.

Savukārt zaļo zonu Attekas ielā 41 jaunieši vēlētos kā nelielu pulcēšanās vietu ar nojumi, telefona uzlādes iespējām, velonovietni, soliņiem. Seniori gan norādīja, ka Ādažu centrs jau tā, šķiet, ir pārblīvēts un tuvumā esošo māju iedzīvotāji diez vai vēlētos zem saviem logiem lieku troksni, taču kāda nojume vai soliņi, iespējams, te nebūtu lieki.

Jāņem gan vērā, ka uz abu objektu labiekārtošanu Ādažu novadam paredzēti 699 588 eiro, līdz ar to būs jārēķinās ar reālajām projekta izmaksas iespējām.

Tālākais projekta realizācijas plāns paredz šomēnes jau uzsākt ieinteresēto pušu intervēšanu, tad darba grupas izveidi, lai 2024.gada martā veiktu attīstības plānu izstrādi. Tam secīgi sekotu ideju/metu konkursa arhitektiem izsludināšana, nākamā gada augustā notiktu iesniegto ideju vērtēšana, plānojot, ka decembrī tiktu izstrādāti renovācijas projekti, ar mērķi būvdarbus uzsākt 2025. gadā.

IPerkoneraksta

jauniesi7decBauhaus

Šis projekts ir saņēmis finansējumu no Eiropas Savienības Life programmas saskaņā ar granta līgumu Nr. 101113886. Par šī dokumenta saturu atbild tikai LIFEBauhausingEurope projekts, un tas ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības viedokli. Projekts ir saņēmis finansējumu no valsts budžeta apakšprogrammas “LIFE programmas projekti”.

finansulogo

Par projektu Skaisti, ilgtspējīgi, kopā: jaunās Eiropas Bauhaus pieejas piemērošana sabiedrisko ēku pārveidošanai, lai veicinātu plašu apkaimju transformāciju