Statuss:
Noslēdzies
  • Līdzfinansētājs: Norway grants
  • Īstenošanas laiks: 03.2009.-03.2010.
  • Kopējās izmaksas: 155 499,51EUR
  • Finansēšanas avoti un to apjoms:
    • Pašvaldība 31 255,85 EUR;
    • Norvēģu valdības divpusējais finanšu instruments 124 243,66 EUR;

Projekts “Finanšu un ekonomiskā pamatojuma izstrāde VPP projektam “Ādažu novada domes administratīvās ēkas būvniecība un apsaimniekošana”” (Id. Nr. NFI/0016/08/07) tika īstenots Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes “Reģionālā politika un ekonomisko aktivitāšu attīstība” programmas “Valsts un privātās partnerības attīstības veicināšana Latvijā” ietvaros.

Projekta vispārīgie mērķi:

• Efektivizēta Ādažu novada domes administratīvā struktūra, kas uzlabotu tās pieejamību visiem novada iedzīvotājiem – arī tiem, kam nav personīgā transporta, lai aizbrauktu uz 4 km no Ādažu centra esošo Muižas ielu, kur šobrīd izvietotas domes struktūrvienības;
  • Paaugstināta domes darba kapacitāte, jo paaugstinātos informācijas un dokumentu aprites ātrums, kas tiek kavēts, jo ir nepieciešams braukāt uz abām administratīvajām ēkām, lai saskaņotu dokumentus.

Apakšprojekta “Finanšu un ekonomiskā pamatojuma izstrāde VPP projektam “Ādažu novada administratīvās ēkas būvniecība un apsaimniekošana”” ietvaros tika īstenotas 3 aktivitātes:

• Izstrādāt skiču projektu ar inženiertehniskajiem risinājumiem, bez kuriem nav iespējams veikt precīzu un ticamu finanšu un ekonomiskā pamatojuma izstrādi;
  • Izstrādāt finanšu un ekonomisko pamatojumu VPP projektam balstoties uz izstrādāto skiču projektu un veiktajām inženierizpētēm;
  • Veikt apakšprojekta iesniedzēja darbinieku un sadarbības partneru apmācības.

VPP projekts tiek īstenots valsts pārvalde sektorā, uzlabojot pašvaldības darbības kapacitāti, kvalitāti un pieejamību iedzīvotājiem. Ādažu novada domes administratīvās ēkas būvniecība un apsaimniekošana tiktu nodota privātajam partnerim uz ilgu laika periodu. Tiktu saglabāta un renovēta esošā ēka, un tai blakus izbūvēta jauna būve 2485 m2 platībā. Izbūvētā infrastruktūra nodrošinātu gan novada domes, tās pakļautībā esošo iestāžu, kā arī apakšprojekta sadarbības partneru darba kapacitātes un attiecīgi arī kvalitātes uzlabošanos un nodrošinātu novada iedzīvotājiem ērtu piekļūšanu pašvaldības iestādēm.