Bezmaksas
Fiziska persona
Saņemšanas ierobežojumi
-

Ādažu novada pašvaldība izmaksā ēdināšanas pabalstu pirmsskolas un vispārējās izglītības iestāžu izglītojamajiem, nevērtējot ģimenes ienākumus un mantisko stāvokli.

Tiesības uz pabalstu nepienākas ģimenēm, kurām saskaņā ar pašvaldības saistošajiem noteikumiem piešķirts trūcīgās vai maznodrošinātās mājsaimniecības statuss un pabalsts ēdināšanai bērnam, kurš apmeklē pirmsskolas izglītības iestādi vai iegūst pamatizglītību.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma apraksts
    Ēdināšanas pabalstu izmaksā:
    - 50 euro mēnesī daudzbērnu ģimenes trešajam un katram nākamajam bērnam mēnesī no 1,5 gadu vecuma līdz brīdim, kad viņš uzsāk apgūt pamatizglītību vispārējās izglītības iestādē, ja vismaz viens pilngadīgs ģimenes loceklis aprūpē šos bērnus, un kurš kopā ar viņiem ir deklarējis pamata dzīves vietu Ādažu novada administratīvajā teritorijā, izņemot, ja kāds no bērniem nav deklarēts šajā mājsaimniecībā, jo mācās vispārējās vidējās izglītības iestādēs, profesionālās izglītības iestādēs, vai ir pilna laika klātienes studenti;
    - 20 euro mēnesī ģimenes katram bērnam mēnesī no 5. līdz 9. klasei vispārējās izglītības iestādē, ja vismaz viens pilngadīgs ģimenes loceklis aprūpē šo noteikumu izpratnē atbalstāmos bērnus, un, kurš kopā ar viņiem ir deklarējis pamata dzīves vietu Ādažu novada administratīvajā teritorijā.

UZZIŅAS, INFORMĀCIJA, KONSULTĀCIJAS
    Tālrunis: Ādaži 26122903; 29233100; Carnikava 27806877
    e-pasts: soc.dienests@adazi.lv

2. Pakalpojuma saņemšanai nepieciešamie dokumenti:
    Oriģināls:

IESNIEGUMS, kurā norāda
    1) bērna likumiskā pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu, tālruni, e-pastu
    2) atzīmē pabalsta veidu (atkarībā vai bērns ir vecumā no 1,5 līdz 7 gadi vai bērns mācās no 5. līdz 9. klasei)
    3) bērna par kuru pienākas pabalsts (vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzimšanas datumu)
    4) atzīme, ja ģimenē ir aizbildnībā esoši vai audžu ģimenē ievietoti bērni (norādot aizbildnības vai ievietošanas ģimenē iestādes nosaukumu, lēmuma datumu un numuru)

Oriģināls vai kopija, uzrādot oriģinālu:

izglītības iestādes izziņas kopija, ja bērns iegūst augstāko izglītību, vai vidējo izglītību citā valstī

3. Pakalpojuma saņemšana
    Labvēlīga lēmuma gadījumā pabalstu piešķir ar dienu, kad bērns uzsācis, vai uzsāks apmeklēt iestādi, bet ne agrāk kā ar tā mēneša pirmo datumu, kurā likumīgais pārstāvis iesniedza iesniegumu un ir iestājušies pabalsta piešķiršanas nosacījumi.

Pabalstu izmaksu veic līdz katra mēneša 28. datumam.