Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršana saskaņā ar likumu “Par nekustamā īpašuma nodokli” un pašvaldības izdotajiem saistošajiem noteikumiem, kuros paredzēti atvieglojumi atsevišķām nekustamā īpašuma nodokļa maksātāju kategorijām par pašvaldības administratīvajā teritorijā esošo nekustamo īpašumu – zemi, ēkām.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Lai pieprasītu pakalpojumu nepieciešams:
    Oriģināls:
    1. Iesniegums personām (bijušie LR augstākās padomes deputāti), kuras balsojušas par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu.
    2. Iesniegums vientuļiem, nestrādājošiem pensionāriem, kuriem pensija, kopā ar piemaksu, nepārsniedz 90 % no attiecīgā gadā 1. janvārī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas.
    3. Iesniegums personām ar pirmās grupas invaliditāti.
    4. Iesniegums vientuļām personām ar otrās grupas invaliditāti.
    5. Iesniegums Černobiļas atomelektrostacijas avāriju seku likvidēšanas dalībniekiem.
    6. Iesniegums NĪN maksātājiem par zemi (vai tās daļu), kas saskaņā ar Ministru kabineta 14.03.2006. noteikumiem Nr. 204 “Dabas parka “Piejūra” individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi” atrodas dabas parka “Piejūra” dabas lieguma zonā un dabas parka zonā.
    7. Iesniegums personām, kurām ir kopīga deklarētā pamata dzīvesvieta ar bērnu ar invaliditāti, kurš ir šo personu vai viņu laulātā bērns
    8. Iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai īpašumiem, kuros tiek veikta saimnieciskā darbība NACE kodā sadaļā “Apstrādes rūpniecība”
    9. Iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai jaunuzbūvētiem īpašumiem, kuru lietošanas veids ir triju vai vairāku dzīvokļu mājas
    10. Iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai sporta ēkām un būvēm, kuras ir publiski pieejamas un tiek izmantots publiskām sporta vajadzībām un īpašumos, kuros tiek veikta sabiedriskā labuma darbība
    11. Iesniegums par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanai par ieguldījumiem publiskā infrastruktūrā
    12. De minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtība un uzskaites veidlapa.

Oriģināls vai kopija, uzrādot oriģinālu:
    1. Dokumenti, kas apliecina finansiālo ieguldījumu.

SPECIĀLISTA KONSULTĀCIJAS:

Ādažu pagasta nekustamie īpašumi: Tālr. 25602921
    Carnikavas pagasta nekustamie īpašumi: Tālr. 22044751, 20235119

2. Pakalpojuma saņemšana
    Pakalpojuma saņemšana atbilstoši pēc iestādes lēmuma par iesniedzēja atbilstību/neatbilstību saņemt pakalpojumu.