Daba Vide

Dabas parka “Piejūra” teritorija plešas no Vakarbuļļiem līdz Inčupei, trīs pašvaldību administratīvo teritoriju robežās – Rīgas valstspilsētas, Ādažu un Saulkrastu novados. Dabas parkā “Piejūra” ir rīkotas dažādas Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo biotopu un sugu aizsardzības un apsaimniekošanas pasākumu aktivitātes, tai skaitā Eiropas Komisijas vides programmas LIFE apakšprogrammas “LIFE Dabas un bioloģiskā daudzveidība” projekta “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā Piejūra” jeb “LIFE CoHaBit” ietvaros sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, kas tika īstenots no 2016.- 2020. gadam.

Šobrīd dabas parkā “Piejūra” norisinās Eiropas Savienības Darbības programmas specifiskā atbalsta mērķa 5.4.3. “Pasākumi biotopu un sugu aizsardzības labvēlīga statusa atjaunošanai” 5.4.3.2. pasākuma “Kompleksu  apsaimniekošanas pasākumu īstenošana Natura 2000 teritorijās” projekts “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras attīstība un biotopu statusa uzlabošana dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)”.

Viena no nozīmīgām problēmām dabas parkā ir invazīvo sugu izplatīšanās piekrastes biotopos. Dabas parkā ir izplatītas tādas invazīvās sugas kā Tatārijas salāts, krokainā roze, vārpainā korinte, Kanādas zeltgalvīte, kuru ierobežošana tikusi veikta arī iepriekš minētajos projektos. Ir nepieciešams turpināt veiktās darbības arī blakus teritorijās, lai biotopu stāvoklis uzlabotos. Tāpēc aicinām “LIFE CoHaBit” projektā iesaistītos un jebkuru, kuram nozīmīga dabas aizsardzība, uz Tatārijas salāta ierobežošanas talku teritorijā Rītabuļļos 21.07.2023. plkst 10:00. Tikšanās vieta ŠEIT

Talcinieki tiks nodrošināti ar darba cimdiem un maisiem kā arī ūdeni un uzkodām. Vēlams nodrošināties ar papildus savu ūdeni karstos laika apstākļos. Līdzi jāņem galvas sega. Sugai raksturīga gara mietsakne un jāuzmanās un sulas, kas tek ārā, tāpēc jāģērbjas atbilstoši.

Lai piedalītos talkā, līdz 17.07. obligāti jāaizpilda pieteikšanās veidlapa ŠEIT. Talkā aicinām piedalīties arī mūsu novada iedzīvotājus. Pērn talka Tatārijas salāta ierobežošanai notika Kalngalē.