vēja iela

Šī gada 28. marta Ādažu novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums piešķirt Vēja ielai Ādažos pašvaldības nozīmes ielas statusu.

Vēja ielas novietojums ir stratēģiski un ģeogrāfiski nozīmīgs – tā savieno Podnieku apkaimi un Ādažu centru. Podnieku apkaimes skolēni ielu izmanto nokļūšanai uz Ādažu vidusskolu. Vēja ielas iedzīvotāji izmanto ielu kā piekļuvi saviem īpašumiem, kā arī pa to pārvietojas atkritumu apsaimniekotāju un citu pakalpojumu sniedzēju transportlīdzekļi.

Pirms lēmuma pieņemšanas pašvaldība noskaidroja to zemes īpašnieku vai tiesisko valdītāju viedokli, kuru zemes robežās atrodas Vēja ielas teritorija. Nekustamo īpašumu īpašniekiem, kuru īpašumu daļas veido Vēja ielas sarkano līniju koridoru, tika nosūtītas vēstules ar lūgumu līdz 26.02.2024. sniegt viedokli par pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanu ielai. No sešām izsūtītajām vēstulēm tika saņemtas 5 atbildes, kurās visi uzrunātie zemes īpašnieki izteikuši atbalstu un piekrišanu pašvaldības nozīmes ielas statusa noteikšanai Vēja ielai.

Nosakot pašvaldības nozīmes ielas statusu privātā īpašumā esošajai Vēja ielai, atbilstoši Zemes pārvaldības likuma 8.1 panta piektajai un sestajai daļai, iela būs publiski pieejama un līdz šī statusa atcelšanai, īpašniekiem būs aizliegts ierobežot tās publisku lietošanu, kā arī pašvaldībai ir tiesības, informējot īpašniekus, ierīkot jaunas inženierkomunikācijas – iekārtas, ietaises, tīklus un līnijas, ja tas nepieciešams sabiedrības interešu īstenošanai.