Plāno tirgoties Ādažu novadā? Pievērs uzmanību! Iepazīsties ar precizētām tirdzniecības nodevām un izsaki par to viedokli, līdz 9.martam sūtot e-pastā dome@adazi.lv !

Noteikumu izdošanas mērķis ir noteikt nodevas apmēru par tirdzniecību publiskās vietās, likmes, samaksas kārtību un nodevu maksātāju kategorijas, kas atbrīvotas no nodevas samaksas vai kurām piešķirti atvieglojumi.

Noteikumi paredz pilnveidot esošo regulējumu, iespējami samazināt nodevas likmes atsevišķiem tirdzniecības veidiem, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī un būtisku inflācijas pieaugumu.

Ar noteikumiem tiek precizēta nodevas samaksas kārtība ielu tirdzniecības organizētājiem, tiek diferencēts nodevas apmērs atkarībā no sezonalitātes sabiedriskā ēdināšanai pašvaldībā reģistrētā ielu tirdzniecības vietā un no pārvietojama mazumtirdzniecības punkta, kas ļautu šī pakalpojuma sniedzējiem sniegt pakalpojumu arī ziemas sezonā ar zemāku nodevas maksas apmēru.

Atsevišķi noteikta nodeva pensionāriem, kuri tirgo pašu ražotu lauksaimniecības produkciju. Pilnveidota tirdzniecību nodevu aprēķināšanas kārtība par tirdzniecību pašvaldības organizētajos publiskajos pasākumos.

Līdzšinējais tiesiskais regulējums neparedzēja izņēmumu ielu tirgotājiem, kuri organizē ielu tirdzniecību regulāri, tai skaitā tirdzniecībai ar lietotām personiskajām mantām, kā arī atšķirīgu nodevas likmi sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem atkarībā no pakalpojuma sniegšanas sezonalitātes.

Ar pilnu saistošo noteikumu versiju aicinām iepazīties šeit: