2016. gada 22. novembrī ar Ministru kabineta rīkojuma tika apstiprināts Ādažu pirmsskolas izglītības iestādes (Ādažu PII) energoefektivitātes paaugstināšanas ERAF projekta idejas koncepts. ERAF projekta idejas koncepta apstiprināšana bija viens no pirmajiem soļiem projekta tālākai izstrādei un īstenošanai.

Kopumā 205 pašvaldības iesniedza savus projektu ideju konceptus izvērtēšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. No 67 apstiprinātajiem projektu ideju konceptiem Ādažu PII ideju koncepts veiksmīgi ierindojās 36.vietā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, ir uzsākta Ādažu PII energoefektivitātes paaugstināšanas projekta pieteikuma sagatavošanu ES fondu 2014.-2020. gada plānošanas perioda SAM 422 aktivitātes ietvaros. Projekta pieteikums ir jāiesniedz Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā līdz š.g. 29. novembrim.

Projekta kopējās plānotās izmaksas ir aptuveni 559 tūkst. eiro, no tā ERAF finansējums veido 451 tūkst. eiro (80%) un pašvaldības finansējums – 108 tūkst. eiro (19%). Projekta ietvaros plānoti projektēšanas darbi 2017. gadā un būvdarbi 2018. gadā.

Projekta ietvaros paredzēta ēkas nesiltināto ārsienu siltināšana, ēkas pagraba pārseguma siltināšana ar 150 mm biezu siltumizolāciju, ēkas bērnudārza daļas cokola (zem zemes līmeņa esošo sienu) siltināšana, ēkas bērnudārza daļas savietotā jumta siltināšana, ēkas bērnudārza daļas divslīpju jumta daļas papildus siltināšana, ēkas nemainīto ārdurvju nomaiņa pret jaunām siltinātām durvīm, ēkas nemainīto logu nomaiņa pret trīsstiklu pakešu logiem plastikāta rāmjos.

Par tālāku projekta virzību informēsim nākamajos numuros!