Jaunumi novadā
Gauja pie Cēlājiem, ledus iešana
Gauja pie "Cēlājiem". Foto: Ādažu novada pašvaldības policija

Pēc straujās ūdens līmeņa celšanās iepriekšējās dienās situācija 20. decembrī ir stabilizējusies un šobrīd Gaujā pakāpeniski sāk kristies.

Nakts laikā ūdens līmenis kāpa, sasniedzot 1,90 metrus (pēc Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem), kas ir aptuveni pusmetru līdz kritiskajai robežai, bet 20.decembra dienas pirmajā pusē līmenis lēnām krītas, plkst. 12.20 nokrītot līdz 1,78 metru atzīmei. Vietām novada teritorijā bija arī ledus sablīvējumi, tomēr šobrīd ledus virzās jūras virzienā. Pēc atkušņa applūdušas upju palienes un zemākās vietas.

Pašvaldības policija regulāri monitorē ūdens līmeni Gaujā. Šobrīd liela ledus masa no Ādažiem virzās uz Carnikavu un, ja vien neizveidosies ledus sablīvējums pie "Cēlājiem" vai nepūtīs spēcīgi vēji no jūras puses, ūdens līmeņa celšanās pagaidām netiek prognozēta. Šobrīd gan Gaujas šaurākajā vietā pa ceļam uz jūru "Cēlājos" ir izveidojies neliels ledus sastrēgums.

Gauja pie Cēlājiem, ledus iešana
Ūdens līmeņa izmaiņas Gaujā pie Carnikavas pēdējā mēneša laikā. Meteo.lv dati