Atjaunotā Carnikavas stadiona atklāšana
Foto: Dārta Zaļkalne, Ādažu novada pašvaldība

Šodien, 27. martā, atzīmējot Carnikavas pamatskolas sporta dienu, svinīgi atklāts Carnikavas pamatskolas stadions.

Carnikavas pamatskolas direktors Raivis Pauls pateicās pašvaldībai par skaisto stadionu, vienlaikus atgādinot, ka pirmoreiz šajā stadionā startējis 2019.gada 30.martā, kad Carnikavā norisinājās taku skriešanas sacensības "Stirnu buks". Toreiz viņam atmiņā palika sliktais segums: "Šeit notika "Stirnu buka" sprinta etaps un es pie sevis nodomāju – cik šausmīgs segums! Prieks, ka tagad stadions ir atjaunots. Aicinu visus sportot!"

Stadiona atklāšanā piedalījās arī Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš, kurš vismaz desmit gadu garumā tieši Carnikavas stadionā lējis sviedrus, gatavojoties sezonai. "Pavisam drīz kārtējo vasaru sāksim šeit trenēties - atjaunotā, skaitā stadionā."

"Labdien, draugi! Prieks būt kopā ar carnikaviešiem šajā brīnišķīgajā dienā, kad tiek atklāts stadions," atzina Latvijas Vieglatlētikas savienības ģenerālsekretārs Dmitrijs Milkevičs. Viņš īpaši uzsvēra un pauda gandarījumu, ka Carnikavas stadions ir unikāls ar to, ka tajā [sacensībās] var skriet arī pretējā virzienā, kas ir labvēlīgi augstvērtīgu rezultātu sasniegšanai. "Milzīgs paldies pašvaldībai, ka Jūs ilgtermiņā domājat un attīstāt sportu. Mūsu vīzija - lai katram bērnam ir pieejama infrastruktūra viņa potenciāla realizēšanai. Lai labi kalpo!"

"Carnikava par šī stadiona rekonstrukciju sapņoja daudzus gadus. Tieši tāpat kā sportā, arī ikdienā labi lēmumi nereti ir grūti, bet sapņi piepildās. Šodien gribu pasniegt pirmās medaļas tiem, kuri pēdējos divus gadus strādāja vissmagāk," sacīja Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, sveicot stadiona atjaunošanas projektā iesaistītās personas - Attīstības un projektu nodaļas tehnisko projektu vadītāju Ilutu Plikgalvi, Attīstības un projektu nodaļas  vadītāju Ingu Pērkoni, pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" direktora vietnieku Lauri Bernānu, Sporta nodaļas vadītāju Arni Rozīti un viņa vietnieku Edvīnu Krūmu, Ādažu novada Būvvaldes vadītāju Arni Grikmani, Juridiskās un iepirkumu nodaļas vadītāju Everitu Kāpu, Finanšu nodaļas vadītāju Sarmīti Mūzi, pašvaldības izpilddirektoru Gunti Porieti un Carnikavas pamatskolas direktoru Raivi Paulu. Pašvaldības priekšsēdētāja arī norādīja, ka rudenī gaidāms vēl kāds nozīmīgs notikums - darbu uzsāks Carnikavas vidusskola. 

Pēc svinīgās lentas pārgriešanas sanākušajiem bija iespēja vērot olimpisko spēļu un pasaules čempionātu dalībnieka, Latvijas otrā visu laiku labākā  rezultāta īpašnieka Mareka Ārenta paraugdemonstrējumus kārtslēkšanā. Ārents savulaik izcīnījis arī trešo vietu Dimanta līgas sacensībās (Stokholma, 2016.), bet šobrīd trenē jaunos kārtslēcējus, tai skaitā ādažniekus. 


Stadions ekspluatācijā tika nodots jau janvāra beigās un iestājoties pavasarīgiem laika apstākļiem, iedzīvotāji varēja izmantot skrejceļu un vingrošanas laukumu. Pilnībā noslēdzoties atliktajiem darbiem (teritorijas apzaļumošana, asfaltēšana, vārtu ielikšana, apkopes darbi - aerācija, vertikulēšana, smilšošana u.c.), stadionu varēja arī atklāt.

Rekonstrukcijas darbu laikā stadionā tika izbūvētas visas nepieciešamās komunikācijas (elektroapgāde un apgaismojums, elektronisko sakaru sistēmas, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli), paplašināts futbola laukums, lai tas atbilstu starptautiskajiem standartiem, iesēta zāle, uzstādīti elektrības stabi, tāllēkšanas bedres un lodes grūšanas sektora izbūve, asfaltēšana, tribīņu laukuma bruģēšana un stadiona skrejceļa seguma ieklāšana.

Atbilstoši projektam tika ieklāti seši skrejceliņi ar sintētisko segumu, kas nodrošinās kvalitatīvas treniņu iespējas ne tikai vieglatlētiem, bet arī citu sporta veidu pārstāvjiem. Sintētiskais segums tika ieklāts arī basketbola laukumā, bet hokeja laukumā veikta asfaltēšana. Tāpat rekonstrukcijas darbu laikā uzstādītas moduļu tipa ģērbtuves, noliktava un saimniecības telpas, kā arī uzstādītas tualetes, kas nodrošinās piekļūstamību arī cilvēkiem ar invaliditāti. Stadionā uzstādītas arī pārvietojamās tribīnes un sagatavota vingrošanas zona. Kā līdz šim, būs pieejams arī pludmales volejbola laukums.

Pa visu stadiona apli izbūvētie apgaismes stabi nodrošinās apgaismojumu arī diennakts tumšajā laikā. Atjaunoto stadionu var izmantot gan sporta skolas audzēkņi, gan visi Ādažu novada iedzīvotāji un viesi. Treniņi un sacensības tajā varēs norisināties gandrīz visās vieglatlētikas disciplīnās (skriešanas distancēs, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā).  Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) izsniegtais sertifikāts apliecina, ka stadionā sasniegtie rezultāti atbildīs visiem starptautisko sacensību standartiem, tātad, ja tiks sasniegts, piemēram, Latvijas rekords, tas tiks ratificēts.