Pašvaldība skaidro
šauras ielas. transports traucē ielu tīrītājiem

Ceļu un ielu tīrīšana Ādažu novadā

Laika posmā no 2022. gada 16. oktobra līdz 2023. gada 15. aprīlim Latvijā noteikta ziemas sezona.

Ielu un ceļu uzturēšana Ādažu novada pašvaldībā tiek veikta atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli” un “Ceļu specifikāciju 2019” prasībām.

Novada iedzīvotājus aicinām būt saprotošiem un ņemt vērā, ka Ādažu un Carnikavas pagastu ielas un
ceļu uzturēšana notiek prioritārā secībā, atbilstoši uzturēšanas klasēm. Pirmkārt tiek tīrīti noslogotākie ceļu posmi, bet pilnībā notīrīt no sniega ceļus būs iespējams tikai pēc snigšanas beigām. Uzturēšanas darbu uzdevums ir iespēju robežās uzlabot braukšanas apstākļus, ar tiem nav iespējams novērst ziemas laikapstākļus.

Saskaņā ar likumu “Par autoceļiem” Latvijas teritorijā visas ielas un ceļi, pēc to nozīmes ir iedalīti: valsts, pašvaldības, komersantu un māju ceļos.

Pašvaldība veic uzturēšanas darbus tikai tās īpašumā esošām ielām un ceļiem, kā arī pašvaldības nozīmes ielām un ceļiem, kas iekļauti uzturēšanas darbu sarakstā. Lai veiktu kvalitatīvus uzturēšanas darbus, autoceļu brauktuvēm ir noteiktas trīs uzturēšanas klases – B, C, D, ievērojot satiksmes intensitātes uzskaites datus (augstākai transportlīdzekļu intensitātei -augstāka uzturēšanas klase). Ar ielu un ceļu uzturēšanas klasēm sīkāk var iepazīties https://www.adazunovads.lv/lv/ielas-un-celi

Ziemas ceļu uzturēšanas tehnikas pienākums ir atbrīvot ceļa brauktuvi no sniega, bet tai nav pienākums veikt iebrauktuvju, gājēju vārtiņu attīrīšanu no sniega, kas atrodas pieguļošajā teritorijā, kā arī sniega vaļņu pārvietošanu, izvešanu ceļos un strupceļos, šos darbus jāveic pieguļošo teritoriju īpašniekiem.

Ceļu un ielu tīrīšana šaurās ielās

Ņemot vērā, ka Carnikavas pagasta lielā daļa dzīvojamās mājās ir sezonāla rakstura būves (vasarnīcas), kas atrodas bijušajos kooperatīvu rajonos, kam vēsturiski izveidots šaurs ceļu tīkls, vietām arī Ādažu pagastā, (D klases ceļi, atbilstoši Ministru kabineta noteikumi Nr. 26 “Noteikumi par valsts un pašvaldību autoceļu ikdienas uzturēšanas prasībām un to izpildes kontroli”), ko nebija paredzēts izmantot ziemas sezonā (nav apgriešanās laukumu strupceļu galos, nav vietas sniega nostumšanai no brauktuves, ceļa reljefs – stāvi kritumi, kāpumi utt.), tas būtiski apgrūtina ziemas ceļu uzturēšanas tehnikai veikt tai uzdotos darbus.

Lai sekmīgāk varētu veikt ielu atbrīvošanu no sniega, aicinām transportlīdzekļu īpašniekus neatstāt automašīnas šauro ielu malās. Traktortehnikas atkārtota atgriešanās ielās, kuras netiek iztīrītas dēļ ielu malās novietotajām automašīnām, kavē darbu kopumā un apgrūtina citu operatīvo dienestu darbību (atkritumu vedēji, VUGD u.c.).

Esi atbildīgs - notīri sniegu pie sava atkritumu konteinera

Lūdzu notīri sniegu pie sava izstumtā atkritumu konteinera, lai atkritumu apsaimniekotājiem būtu to vieglāk izvest!

Eco Baltia, ziema, konteineri, padomi
Clean R, ziema, konteineri, padomi