ūdens krāns

Ādažu novada pašvaldības domes sēdē šī gada 26. oktobrī, SIA “Ādažu ūdens” informēja par ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifu plānoto pieaugumu.

Atgādināsim, ka šobrīd spēkā šādi tarifi (bez PVN) - ūdensapgādei ir 1.07 eiro un kanalizācijai 1.76 eiro. SIA “Ādažu ūdens” paredz jaunu tarifu ieviešanu - no 2024. gada 1. marta ūdensapgādei 1.18 eiro un kanalizācijai 2.17 eiro, bet no 2025.gada 1. marta - ūdensapgādei 1.23 eiro un kanalizācijai 2.30 eiro.

Pēc tarifu iesniegšanas regulatoram, tas veiks izvērtēšanu un pieņems lēmumu. Ja lēmums būs apstiprinošs, tad paredzams, ka tarifs stāsies spēkā ar 2024. gada 1. martu.

Iepazīties ar tarifa projektā ietverto vispārpieejamo informāciju, kā arī sniegt savus priekšlikumus un ieteikumus par ūdenssaimniecības tarifa projektu lietotājs var  SIA “Ādažu ūdens” telpās pirmdienās no plkst. 08.30 līdz plkst. 11.00 laika periodā no 2023. gada 13. novembra līdz 2023. gada 20.decembrim. Pirms apmeklējuma iepriekš ir jāsazinās ar SIA “Ādažu Ūdens” valdes locekli Aivaru Dunduru, tālr.: 67996581; 27098889, elektroniskā pasta adrese: udensadazi@inbox.lv.

Priekšlikumus un ieteikumus par tarifa projektu rakstu veidā vai elektroniski var iesniegt pa pastu nosūtot tos uz SIA “Ādažu Ūdens” juridisko adresi vai arī pa e-pastu udensadazi@inbox.lv,kā arī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai Rīgā, Ūnijas ielā 45, elektroniskā pasta adrese: sprk@sprk.gov.lv20 dienu laikā no šā paziņojuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" - līdz 30.novembrim.

Pašvaldības deleģēto funkciju izpildei centralizētās ūdensapgādes jomā SIA "Ādažu ūdens" ienākumiem jāsedz izdevumi, turklāt ienākumus veido tikai maksa par pakalpojumiem. Tarifu sagatavošanas, izvērtēšanas un apstiprināšanas process notiek ievērojot Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (regulatora) noteikto metodiku.

2023. gada maijā regulators pieprasīja uzsākt SIA "Ādažu ūdens" pakalpojumu tarifu pārskatīšanu, lai novērstu turpmāku zaudējumu rašanos, jo pēdējo reizi tarifi bija apstiprināti 2020. gadā.

2022. gada Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja ārkārtas metodiku tarifu pielāgošanai elektroenerģijas cenu lēcienam (izmaiņas tikai par elektroenerģijas cenu svārstībām). Atbilstoši tai tika koriģēti tarifi:

• no 01.11.22. (+46% no iepriekšējā tarifa)
  • no 01.03.23. (-25%)
  • no 01.05.23. (+6%).

Tarifu veido vairākas komponentes - pamatlīdzekļu uzturēšanas, remontu izpildes un materiālu iegādes izdevumi (tai skaitā, ķīmiskās vielas ūdens un notekūdeņu attīrīšanai). Pēdējo gadu laikā šīs izmaksas būtiski pieauga, turklāt valstī stājās spēkā paaugstinātas prasības notekūdeņu attīrīšanai, kuru izpildes rezultātā tiek radīts lielāks dūņu apjoms un to utilizācijas izdevumi.

Tarifa izmaiņu nepieciešamība saistīta arī ar pakalpojumu saistīto infrastruktūras objektu izbūvi: notekūdeņu attīrīšanas iekārtu paplašināšanu (3,02 miljoni eiro), ūdensapgādes 3 tīklu izbūvi (252 tūkstoši eiro) un divu solāro elektrostaciju izbūvi (176 tūkstoši eiro). Minēto aktīvu vērtības amortizācija arī ietekmē tarifa apmēru.

Ādažu ūdens plānotie tarifi, 01.03.2024.