Vide
ronens

Pavasaris nenovēršami ir klāt un, iespējams, pavisam drīz piekrastē var gadīties sastapt pa kādam roņu mazulim.

Laiks atkārtot, kā rīkoties šādā situācijā! Dabas aizsardzības pārvalde visā Latvijā piekrastē jau izvieto informatīvos plakātus ar informāciju par rīcību, satiekot roņu mazuli liedagā.

𝗔𝘁𝗰𝗲𝗿𝗶𝗲𝘀!

Visi ronēni nav jāglābj! Pludmalē tie atpūšas. Tikai nepieciešamības gadījumā Pārvaldes speciālisti dosies pie roņu mazuļa un, pēc situācijas izvērtēšanas, lems par turpmāko rīcību – roņa pārvietošanu vai nogādāšanu uz Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu atlabšanai.

Iedzīvotājiem pludmalē atrastos ronēnus pašiem glābt nav ļauts! Tā tiek apdraudēta gan ronēna, gan glābēja veselība.

Konstatējot bīstami savainotu roni Ādažu novada piekrastē, aicinām sazināties ar  Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu pa tālruni 26424972.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem un ieteikumi, kā rīkoties atrodami Pārvaldes tīmekļa vietnē:https://www.daba.gov.lv/lv/roni-liedaga-ka-rikoties