Jaunumi sportā

Carnikavietis Ralfs Rūsiņš svētdien kļuva par Latvijas čempionu džudo svara kategorijā virs 100 kilogramiem (+100). Godalgotas vietas izcīnīja vēl divi Ādažu novada sportisti – Juris Kozlovskis un Kristaps Nartišs. Tāpat veiksmīgi startēja arī Ādažu jaunie džudisti, izcīnot trīs medaļas Latvijas U-18 čempionātā.
Pēdējos sešus gadus Rūsiņš pavadīja Ziemeļamerikā, kur Libertijas Universitātē Virdžīnijas štata Linčburgā studēja politikas zinātni, paralēli ar universitātes amerikāņu futbola komandu piedaloties Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionātā, bet aizvadītajā pavasarī mēģināja iekļūt Nacionālajā Futbola līgā (NFL), kas ir populārākā sporta līga ASV.

Savulaik Rūsiņš piedalījies divās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs, turklāt divos dažādos sporta veidos (basketbolā un džudo), abos izcīnot augsto piekto vietu. Viņš ir bijis arī Latvijas čempions šajos sporta veidos savā vecuma grupā.

Par Latvijas čempionu pieaugušajiem Rūsiņš kļuva pirmo reizi, triumfējot svētdien Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Rūsiņš izcīnīja trīs uzvaras trīs cīņās, kāpjot uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Jāuzsver, ka trešo vietu šajā svara kategorijā izcīnīja vēl viens carnikavietis Juris Kozlovskis.

Vēl vienu bronzas medaļu Ādažu novadam sagādāja Kristaps Nartišs, kurš startēja svara kategorijā līdz 66 kilogramiem.

Itin veiksmīgi dienu iepriekš Latvijas U-18 čempionātā startēja arī jaunie Ādažu novada džudisti, izcīnot trīs vietas labāko trijniekā. Svarā līdz 50 kilogramiem otro vietu izcīnīja Aleksejs Kulakovs, svarā līdz 55 kilogramiem trešais bija Fricis Roberts Štrauss, bet svarā līdz 73 kilogramiem bronzu ieguva Nikass Purpišs.

Ādažu novadu pārstāvēja arī Lizete Jenerte (5. vieta, līdz 63kg), Roberts Bankevics un Ernests Brigmanis (dalīta 7.vieta, līdz 66kg).