Projektēs un pārbūvēs Krastupes  un Dadzīšu ielas, būvēs rotācijas apli Podnieku ielā

26. jūlijā dome pieņēma vēsturisku lēmumu – par Krastupes ielas pārbūvi. Projekta ietvaros iecerēts pārbūvēt Krastupes ielu posmā no Ūbeļu ielas līdz Podnieku ielai, Dadzīšu ielu no Vēju ielas līdz Krastupes ielai.  Jau pērnā gada decembra nogalē pašvaldības dome lēma veidot jaunu izglītības iestādi Podniekos, kuras apmeklētāji būs ne tikai pieguļošā Podnieku kvartāla iedzīvotāji (kā liecina pašvaldības veiktie mērījumi, Podniekos auto intensitāte ir 1600-1700 auto diennaktī), bet arī attālāku novada teritoriju iedzīvotāji. Līdz ar to aktulizējās jautājums par kvartālam pieguļošo ielu tehnisko stāvokli un kapacitāti.

Kā galvenā piekļuves artērija izglītības iestādei plānota Krastupes iela, kas šobrīd ir ar lielu noslodzi un esošā infrastruktūra nenodrošina drošu gājēju plūsmu, nav autobusu pieturvietu kabatas. Lai kvartāls kļūtu drošāks, lai ērti varētu piekļūt topošajai izglītības iestādei un nepasliktinātos daudzdzīvokļu ēku iemītnieku piekļuve saviem īpašumiem, nepieciešams veikt satiksmes organizācijas uzlabojumus.

Krastupes ielas pārbūves projekta ietvaros plānots risināt autotransporta brauktuves un krustojumus, kas spētu nodrošināt iespējami lielāko caurlaidību, izveidot satiksmi neierobežojušas autobusu pieturvietu kabatas, paredzēt vietas mikromoibilitātes elementiem. Lai nodrošinātu gājēju un velosipēdistu drošību un veicinātu pārvietošanos ar kājām un velosipēdiem, plānots paplašināt esošo ietvi un risināt gājēju – veloceliņu Krastupes ielā līdz savienojumam ar Vēju ielu. Projekta ietvaros plānota arī bojātās Vējupes caurtekas atjaunošana un papildus autostāvvietu izveidošana.

Dadzīšu ielas izbūvei posmā no Vēju ielas līdz Gaujas ielai ekonomiski pamatotāks un lietotājiem drošāks risinājums būtu izbūvēts jauns ielas posms no Dadzīšu ielas 18 īpašuma līdz Ozolu ielai.  Ieceres īstenošanai nepieciešama vienošanās ar nekustamā īpašuma ar kadastra Nr. 80440080226 īpašnieku par zemes maiņu pret pašvaldības īpašumā esošo šī brīža Dadzīšu ielas trasi ar kadastra Nr. 80440080226. Šīs ielas projekta izstrāde un tam sekojoši būvdarbi varēs tikt uzsākti pēc īpašumu maiņas darījuma.