mežs un lauks

Ādažu novada apkaimju biedrība aicina novada iedzīvotājus piedalīties kopīgā meža stādīšanas talkā, kas norisināsies 13. maijā plkst. 10.00.

Par meža stādīšanas vietu izvēlēts nogabals blakus Lilastes ezeram vairāku hektāru platībā, kur iepriekš veikta kailcirte.

Kopīgs mežu stādīšanas pasākums būs apliecinājums sekmīgai Ādažu novada iedzīvotāju, pašvaldības un AS “Latvijas Valsts meži” sadarbībai, kur AS “Latvijas Valsts meži” pārstāvji iepazīstinās ar meža apsaimniekošanas dzīves ciklu, meža nozares nozīmību ekonomikas attīstībā, meža vērtības paaugstināšanu, par iespējam strādāt ilgtspējīgi un dabai draudzīgi, kā arī pareiziem koku stādīšanas paņēmieniem un koksnes izmantošanas iespējām.

Ja arī tu vēlies piedalīties, izzināt mežu, tā piedāvātās iespējas un pats iestādīt koku, reģistrējies līdz 2023.gada. 5. maijam! Reģistrācijas saite pieejama: www.ej.uz/stadimezu .Reģistrācijas apstiprinājums tiks izsūtīts e-pastā līdz 5. maijam.

Pasākumā piedalīsies arī Siguļu pirmsskolas izglītības iestāde “Piejūra” un privātā pirmsskola “Patnis”.

"Iepriekšējā gadā aktīvi iestājāmies par mūsu novada dabas vērtību saglabāšanu un stratēģisko meža apsaimniekošanas plānu saskaņošanu ar vietējiem novada iedzīvotājiem. Rezultātā esam panākuši izmaiņas, kā arī uzlabojuši komunikāciju ar mērķi panākt saprātīgu līdzsvaru starp lielākajiem novada meža apsaimniekotājiem un mūsu pašu iedzīvotājiem. Pierīga noteikti nav vieta, kur nodarboties ar industriālu meža apsaimniekošanu," norāda Ādažu novada apkaimju biedrības valdes priekšsēdētājs Ģirts Dubkēvičs.

Detalizēta norāde par stādāmo vietu atrodama: https://ej.uz/nqof