Jaunumi pašvaldībā
divas dāmas gaitenī, iet

Šodien Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone novadā uzņēma vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministri Ingu Bērziņu, kura mūsu novadā ieradās reģionālajā vizītē. Vizītes laikā pašvaldības domes priekšsēdētāja ministri un ministrijas speciālistus iepazīstināja ar novada teritoriju, attīstības plāniem un izaicinājumiem, ūdens saimniecības jautājumiem, teritorijas plānojumu, iedzīvotāju skaita pieaugumu un augošo skolēnu skaita dinamiku.

Pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Bulāns ministri  un speciālistus plašāk iepazīstināja ar smilšu ieguves “Asni” jautājumu, izpilddirektors Guntis Porietis detalizētāk ieskicēja attīstību un izaicinājumus, kas saistās ar Nacionālo bruņoto spēku klātbūtni novadā, priekšsēdētājas vietniece Genovefa Kozlovska vērsa uzmanību, ka jau 2024.gadā arī Carnikavā plāno atklāt vidusskolu, Teritorijas plānošanas nodaļas vadītāja Inga Švarce ministrijas pārstāvjus iztaujāja par teritorijas plānojuma termiņu un teritorijas plānošanas normatīvo aktu maiņu. Gan pašvaldības priekšsēdētāja, gan arī izpilddirektora vietniece Inga Reķe atgādināja, cik būtiski ir ieklausīties un sadzirdēt novada iedzīvotāju pausto gribu gan aptaujā par Garkalnes pagasta sadalīšanu, gan citos jautājumos. Karīna Miķelsone atgādināja, ka Ādažu novada pašvaldība ir nosūtījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai lūgumu sniegt skaidrojumu par kārtību, pamatojoties uz kādiem normatīvajiem aktiem veic Garkalnes pagasta sadalīšanas plāna izvērtēšanu un kādā kārtībā un termiņā saskaņā ar Administratīvi teritoriālā likuma 28.pantu iesaistītās pašvaldības pašreizējā situācijā lemj par novadu teritoriju robežu grozīšanu.

Pašvaldības priekšsēdētāja ministri ar pašvaldības īstenotajiem projektiem iepazīstināja arī dabā: ar pretplūdu projektu – Gaujas kreisā krasta stiprināšanu ar rievsienām un ceļu infrastruktūru. Vizītes laikā viesi iepazinās ar Carnikavas Novadpētniecības centru un tā nojumi, kas tapusi projektā “Saviļņojošā Vidzeme”.

Foto ieskats šeit: https://www.flickr.com/photos/adazi/albums/72177720313864049/