Carnikavas stadions pirms nodošanas ekspluatācijā

Ar Carnikavas stadiona rekonstrukcijā paveikto šodien iepazinās Ādažu novada pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone, izpilddirektora vietniece Inga Reķe, Ādažu novada Būvvaldes  vadītājs Ainārs Grikmanis un arhitekts Mārtiņš Strazds, Sporta nodaļas vadītājs Arnis Rozītis un vietnieks Edvīns Krūms.  Izvērtējot paveiktos darbus, šonedēļ Būvvalde plāno pieņemt stadionu ekspluatācijā. 

Lai gan sākotnēji bija plānots, ka stadiona pieņemšana ekspluatācijā varētu notikt jau līdz 2023. gada rudenim, darbi iekavējās, tomēr šobrīd paveikts jau gandrīz viss, lai atjaunotajā stadionā varētu pilnvērtīgi sportot.

Rekonstrukcijas darbu laikā stadionā tika izbūvētas visas nepieciešamās komunikācijas (elektroapgāde un apgaismojums, elektronisko sakaru sistēmas, ūdensapgādes un kanalizācijas tīkli), paplašināts futbola laukums, lai tas atbilstu starptautiskajiem standartiem, iesēta zāle, uzstādīti elektrības stabi, uzstādīta futbola laukuma automātiskā laistīšanas sistēma.  

Tam sekoja stadiona asfaltēšanas darbi, tāllēkšanas bedres un lodes grūšanas sektora izbūve, tribīņu laukuma bruģēšana un stadiona skrejceļa seguma ieklāšana. Atbilstoši projektam tika ieklāti seši skrejceliņi ar sintētisko segumu, kas nodrošinās kvalitatīvas treniņu iespējas ne tikai vieglatlētiem, bet arī citu sporta veidu pārstāvjiem. Sintētiskais segums tika ieklāts arī basketbola laukumā, bet hokeja laukumā veikta asfaltēšana.

Tāpat rekonstrukcijas darbu laikā uzstādītas moduļu tipa ģērbtuves, noliktava un saimniecības telpas, kā arī uzstādītas tualetes, kas nodrošinās piekļūstamību arī cilvēkiem ar invaliditāti. Stadionā uzstādītas arī pārvietojamās tribīnes un sagatavota vingrošanas zona. Kā līdz šim, būs pieejams arī pludmales volejbola laukums. Pa visu stadiona apli izbūvētie apgaismes stabi nodrošinās apgaismojumu arī diennakts tumšajā laikā.

Stadiona pieņemšana ekspluatācijā nozīmē, ka pēc tās gan sporta skolas audzēkņi, gan visi Ādažu novada iedzīvotāji varēs aizvadīt treniņus kvalitatīvā augsta līmeņa stadionā. Treniņi un sacensības tajā varēs norisināties gandrīz visās vieglatlētikas disciplīnās (skriešanas distancēs, tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, kārtslēkšanā, šķēpa mešanā).  Starptautiskās vieglatlētikas federāciju asociācijas (IAAF) izsniegtais sertifikāts apliecina, ka stadionā sasniegtie rezultāti atbildīs visiem starptautisko sacensību standartiem, tātad, ja tiks sasniegts, piemēram, Latvijas rekords, tas tiks ratificēts. 

Tiesa, lai arī daudz jau ir paveikts un stadionu var pieņemt ekspluatācijā, ir arī darbi, kuru pabeigšana ieplānota līdz 31.maijam. Starp atliktajiem būvdarbiem ir asfalta seguma atjaunošana remonta zonās (pie sūkņu stacijas un stadiona iebraucamajā ceļā), blīvēšana un smilts ieslaucīšana izbūvētajā bruģakmens segumā (moduļu laukumā), kā arī apzaļumošana. Stadiona svinīgā atklāšana plānota maijā vai jūnija sākumā pēc visu darbu pabeigšanas.