Jaunumi pašvaldībā
deputāti pie galda

26. oktobrī domes deputāti un pašvaldības speciālisti apmeklēja Ādažu vidusskolu un Ādažu pirmsskolas izglītības iestādi “Strautiņš”, lai klātienē gūtu priekšstatu par abu ēku faktisko stāvokli un turpmākajām darbībām to uzturēšanai. Abas ēkas tiek intensīvi ekspluatētas no pagājušā gadsimta 80-tajiem gadiem, to būvniecībā izmantoti tā laika materiāli un tehnoloģijas. Laika gaitā ēkās ir veikti lokāli tehniski remontdarbi un uzlabojumi, taču pēdējā desmitgadē pašvaldība vairāk izmantoja ārfinansējuma līdzekļus, galvenokārt koncentrējoties uz ēku energoefektivitātes pasākumiem. Ekspluatācijas gaitā ēkās ir nolietojušies ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas elementi, bojāta pamatu hidroizolācija, daudzi konstruktīvie un inženiertehnisko sistēmu elementi ir jāremontē un dažviet arī jāatjauno. Apskates laikā faktiski uz vietas tika pieņemts lēmums – organizēt abu ēku komplekso tehniskā stāvokļa izvērtēšanu, piesaistot sertificētu pakalpojuma sniedzēju, jo atzinumā jāsniedz izvērsta un visaptveroša detalizēta informācija par ēkas tehnisko stāvokli no pamatiem līdz jumtam, kā arī ieteikumi izpildāmo darbu secībai prioritārā kārtībā. Pēc atzinumu saņemšanas dome atsevišķi lems par veicamo darbu finansēšanas un izpildes kārtību. Papildu, pašvaldība jau organizē garantijas laikā konstatēto Ādažu PII ēkas siltināšanas būvdarbu defektu novēršanu, izmantojot būvdarbu garantijas laika apdrošināšanas polisi.