Attīstības jaunumi Jaunumi novadā

Šī gada pavasarī un vasarā uzņēmumi "MJL Enterprises" un "KIK Asset Management" iesniedza pašvaldībai iesniegumu, izsakot vēlmi iesaistīties zemas īres mājokļu būvniecības valsts aizdevumu programmā un interesi būvēt daudzdzīvokļu ēku ar 60 dzīvokļiem Ādažu novadā. Pašvaldības deputāti domes sēdē atbalstīja jaunas dzīvojamās īres mājas būvniecību Kadagā.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 459 "Noteikumi par atbalstu dzīvojamo īres māju būvniecībai Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 3.1. reformu un investīciju virziena "Reģionālā politika” 3.1.1.4.i. investīcijas "Finansēšanas fonda izveide zemas īres mājokļu būvniecībai" ietvaros" paredz veicināt būvniecības standartiem un energoefektivitātes prasībām atbilstošu zemas īres maksas mājokļu pieejamību mājsaimniecībām, kas nevar atļauties mājokli uz tirgus nosacījumiem.

Dzīvokļi var tikt izīrēti mājsaimniecībām, kuru kopējie mēneša bruto vidējie ienākumi atbilstoši Valsts ieņēmumu dienesta vai līdzvērtīgas ārvalstu nodokļu administrācijas izziņai iepriekšējā taksācijas gadā dzīvojamās telpas piešķiršanas brīdī izīrēšanai nepārsniedz 1299 eiro vienistabas dzīvoklim, 2238 eiro divistabu dzīvoklim un 3426 eiro trīs un vairāk istabu dzīvoklim, un kas reģistrētas rindā atbilstoši pašvaldību saistošajos noteikumos noteiktajai izīrēšanas kārtībai, tajā skaitā paredzot prioritāro secību noteiktām iedzīvotāju grupām.

Kā liecina esošie dati Nodarbinātības valsts aģentūras tīmekļvietnē (20.09.2023.), Ādažu novadā tiek meklēti 79 darbinieki. Zemas īres mājokļa ar skaitu līdz 60 dzīvokļiem būvniecība Ādažu novadā varētu daļēji atrisināt darbaspēka deficīta problēmu.

Izvērtējot pašvaldības īpašumā esošo nekustamo īpašumu zemes gabalus, kā atbilstošākie tika noteikti trīs vienkopus esoši zemes gabali Elīzes ielā 1, Elīzes ielā 3 un Lindas ielā 1, kuri atrodas Kadagā.

21. septembrī sabiedrībai viedokļa paušanai nodots saistošo noteikumu projekts "Par dzīvokļu izīrēšanas kārtību zemas īres maksas dzīvojamās mājās Ādažu novada pašvaldībā", kas nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldības administratīvajā teritorijā mājsaimniecībām izīrē dzīvokļus Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna ietvaros izveidotajās zemas īres maksas dzīvojamās mājās un kārtību, kādā mājsaimniecības reģistrē pašvaldības īres Dzīvokļu reģistrā. Iedzīvotāji var paust viedokli un izteikt priekšlikumus līdz 5.oktobrim, iesūtot e-pastā dome@adazi.lv.