Jaunumi pašvaldībā
Carnikavas pasts

Carnikavas pasta nodaļa, Stacijas ielā 7, netiks slēgta vai reorganizēta, un tajā arī turpmāk varēs saņemt pasta pakalpojumus, pašvaldību ceturtdien informēja "Latvijas Pasta" Nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš.

Pateicamies iedzīvotājiem par aktīvu līdzdalību pasta nodaļas saglabāšanas jautājumā.

Kā norāda pasta pārstāvji, februārī neērtības varētu radīt darbinieku trūkums, ņemot vērā, ka sākotnēji nodaļu tomēr tika plānots slēgt. Lūdzam iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret īslaicīgām neērtībām.

NOTIKUMU HRONOLOĢIJA:

• Šī gada sākumā "Latvijas Pasts" informēja novada iedzīvotājus par tā nodomu ar februāra vidu slēgt pasta nodaļu Carnikavā;
  • 8. janvārī notika pašvaldības un VAS "Latvijas Pasts” (LP) tikšanās, kuras laikā pašvaldība uzstāja uz nodaļas darbības turpināšanu. Priekšsēdētāja sazinājās ne tikai ar Latvijas Pasta pārstāvjiem, bet arī ar tās pārraugošo Satiksmes ministriju.
  • 9. janvārī  pašvaldība nosūtīja vēstuli Latvijas Pasta valdei, Latvijas Pasta padomei, Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar lūgumu iesaistīties un pārskatīt lēmumu par Carnikavas pasta nodaļas slēgšanu, kā arī turpināt veiksmīgo uzņēmuma un pašvaldības sadarbību, rodot nodaļas uzturēšanas kompromisu.
  • Uz 25.janvāra domes sēdi tika uzaicināta "Latvijas Pasta" vadība, ieskaitot tā valdes priekšsēdētāju Beāti Krauzi-Čebotari. Domes sēdē pašvaldības priekšsēdētāja Karīna Miķelsone norādīja, ka paziņojumu par pasta nodaļas slēgšanu gan iedzīvotāji, gan pašvaldība saņēma novēloti un kā pārsteigumu, kā arī lūdza pamatot pasta lēmumu ar faktiem un prezentēt, no kādām izvērtētajām alternatīvām pieņemts lēmums slēgt pasta nodaļu.
  • Tiks uzsvērts, ka par "Latvijas Pasta" attīstības plāniem visiem Latvijas iedzīvotājiem bija jāzina jau vismaz 2023.gada vidū - informācija, pārejas noteikumi, reorganizācijas aprobēšana un labo piemēru ieviešana.
  • Iedzīvotāju skaits novadā aug katru mēnesi, tādējādi arī klientu skaits nākotnē varētu pieaugt. Svarīgi, ka sabiedriskā transporta savienojums pēc administratīvi teritoriālās reformas starp pagastiem nav apmierinošs, un pārvadājumu reisi tikai tiek samazināti.
  • Domes sēdē "Latvijas Pasts" nevarēja sniegt skaidru atbildi uz to, vai pārskatīs savu lēmumu par pasta nodaļas slēgšanu.
  • 1. februārī "Latvijas Pasta" Nodaļu un piegādes daļas vadītājs Mārtiņš Liepiņš informē pašvaldību, ka Carnikavas pasta nodaļa tiks saglabāta  un tajā arī turpmāk varēs saņemt pasta pakalpojumus.