Jaunumi pašvaldībā Jauniešiem
Santa Komba līguma parakstīšana

3.februārī Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone viesojās Spānijā, Santa Kombas pašvaldībā, kur piedalījās svinīgā sadarbības līguma parakstīšanas ceremonijā par Ādažu novada pašvaldības dalību projektā "Jaunieši un demokrātija: Eiropas nākamās paaudzes iespējas". Projekts tiks īstenots ar Eiropas komisijas finansējumu programmas "Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības" ietvaros. Projekta galvenais īstenotājs ir Santa Kombas pašvaldība Spānijā, un tas tiks īstenots sadarbībā ar 19 pašvaldībām un organizācijām no dažādām Eiropas Savienības valstīm.

Šī projekta mērķis ir veicināt izpratni par Eiropas demokrātiskajām vērtībām, Eiropas pilsoņu tiesībām un pienākumiem un demokrātiskajiem standartiem, kas ir kopīgi visām mūsu sabiedrībām. Projekta aktivitātes tiks veidotas tā, lai visiem tā dalībniekiem, jo īpaši jauniešiem, kas pieder Z paaudzei, veidotos labāka izpratne un būtu kompetence par savām pilsoniskajām tiesībām, tiktu paplašinātas zināšanas par ES uzbūvi, institūcijām un vēsturi.

Projekta ietvaros plānoti dažādi pasākumi, kuros to dalībniekiem, praktisku nodarbību, semināru, konferenču, demokrātisko institūciju apmeklējumos un kultūras iestāžu apmeklējumos palīdzētu izprast Eiropas Savienības evolūciju un situāciju katrā no valstīm, izmantojot starpkultūru dialogu.

Projekta aktivitātes plānots īstenot 18 mēnešu laikā līdz 2025.gada 30.jūnijam.

Santa Komba līguma parakstīšana
Ādažu novada domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone paraksta līgumu par dalību projektā