dalita ipasuma

Ādažu novada pašvaldības dome, izskatot SIA “Ādažu namsaimnieks” iesniegumu ar lūgumu pašvaldībai pieņemt lēmumu par daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai Jūras ielā 14, Carnikavā, Carnikavas pag., Ādažu nov., funkcionāli nepieciešamo zemesgabalu, apstiprināja tā piešķiršanu.

Lēmums pamatots ar “Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likuma” normām, kas noteic, ka daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem ir atsavināšanas tiesība uz atsavināmo zemi un iespēja izpirkt mājai piesaistīto zemi par tās kadastrālo vērtību. Atsavināšanas tiesības izmantošana šajā likumā noteiktajā kārtībā ļauj daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas dzīvokļu īpašniekiem iegūt īpašumā izpērkamo zemi.

Zemes ierīcības projekts ir īstenots un zemes vienība ir kadastrāli uzmērīta, tādēļ zemes vienības robežu plāns var kalpot par dzīvojamai mājai funkcionāli nepieciešamo zemes gabala plānu (sk. 2. pielikumu).

Par pieņemto lēmumu ir informēti zemes vienības un dzīvokļu īpašnieki.