Attīstības jaunumi Projekti Vide

Ādažu novada pašvaldība ir uzsākusi Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) līdzfinansētā projekta "Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana pašvaldību publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā" īstenošanu.

emisijas kvotu izsolīšanas instruments

Projekta mērķis ir  samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju un veikt energoefektivitātes uzlabošanu Ādažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā, izmantojot tādas tehnoloģijas un videi draudzīgus paņēmienus, kas ļauj samazināt esošo elektroenerģijas patēriņu.

Projekta gaitā tiks veikta ielu apgaismojuma gaismekļu nomaiņa (aktivitātes ietvaros tiks veikta veco gaismekļu demontāža un 1400 jaunu energoefektīvu (LED) gaismekļu montāža). Projektu paredzēts īstenot divu gadu laikā.

Projekta īstenošanas rezultātā jāsasniedz:

• Plānotais CO2 emisiju samazinājums pēc projekta īstenošanas: 59,93296 t CO2/gadā;
  • Plānotais elektroenerģijas patēriņa ietaupījums pēc projekta īstenošanas:  549,844 MWh/gadā

Kopējās plānotās izmaksas: 546 769,96 eiro, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums 382 738,97 eiro  un 164 030,99 eiro Ādažu novada pašvaldības līdzfinansējums.