Jaunumi novadā
autobuss

 SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss”, iegūstot tiesības valsts rīkotajā konkursā uz 10 gadiem nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu vietējas nozīmes reģionālajos maršrutos, autobusu parku papildinājis ar 31 lielas ietilpības “VDL Futura” autobusiem un 21 mazas ietilpības “VDL MIDEURO” uz Mercedes Benz Sprinter bāzes būvētiem mikroautobusiem, kas ražoti Nīderlandē.
“Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jābūt pieejamam jaunam, videi draudzīgam, ar modernām tehnoloģijām aprīkotam autobusam, neatkarīgi no dzīvesvietas, lai veicinātu izmantot sabiedrisko transportu, nevis privāto auto nokļūšanai iecerētajā galamērķī,” norāda SIA “Latvijas Sabiedriskais Autobuss” valdes locekle Dace Aizupiete.

“Autobusi ir aprīkoti ar gaisa jonizatoru, kas iznīcina jebkuras baktērijas, tostarp arī COVID-19, kas šobrīd ir vitāli svarīgi, lai ierobežotu vīrusa izplatību un inficēšanās risku, padarot sabiedrisko transporta vidi drošu”, akcentē Dace Aizupiete. Jonizators ir uz īpašu elektroizlādes metodi balstīts gaisa attīrītājs, ko dēvē arī par gaisa vitamīnu ražotāju. Jonizators uzlādē gaisa daļiņas negatīvi un uzlabo gaisa kvalitāti. Visi autobusi aprīkoti ar audio un vizuālās informācijas sistēmu, informācija par maršrutu un pieturām tiks pārraidīta monitoros un atskaņota audiāli. Visas sēdvietas ir aprīkotas ar drošības jostām, individuālo apgaismojumu, sēdvietas ir numurētas un Braila rakstā, lai pasažieriem ar redzes invaliditāti atvieglotu atrast sēdvietu. 97% autobusi ir pielāgoti personām ar kustību traucējumiem pārvadāšanai un tajos paredzēta speciāla vieta ratiņkrēsla novietošanai. Pasažieriem ar dzirdes invaliditāti būs pieejama – audio dzirdes cilpa, kas atskaņos nākamo pieturu skaļāk. Pasažieriem būs pieejami bezskaidras naudas norēķini un bezmaksas WI-FI. Autobusos ir uzstādīta elektroniskā kontroles ierīce (GPS) un videonovērošana, kas fiksē biļešu tirdzniecības zonu. Visi transportlīdzekļi ir aprīkoti ar alkohola pārbaudes sistēmu, kā arī autobusi ir aprīkoti ar ventilācijas un apkures sistēmas iekārtām, lai transportlīdzekļa salonā nodrošinātu gaisa temperatūru robežās no +16 C līdz +24C atbilstoši sezonai.