Jaunumi novadā

Šī gada 27.septembrī attālināti notiks gada nozīmīgākais pasākums ar vairāk nekā 20 ekspertu un 5 remigrantu ģimeņu dalību, kas dalīsies pieredzē un sniegs padomus saistībā ar atgriešanos uz dzīvi Latvijā un tieši Rīgas plānošanas reģionā, informē organizatori.

Kopš remigrācijas atbalsta programmas ieviešanas pirms trijiem gadiem Rīgā un tās reģionā programmas ietvaros ir atgriezušies 725 cilvēki. Domnīca ir veidota, balstoties uz remigrantu visbiežāk uzdotajiem jautājumiem un problēmām, ar kurām tie saskaras pēc pieņemtā lēmuma par pārcelšanos.

Domnīcai ikviens varēs sekot līdzi “Facebook” tiešraidē.

Domnīca tiek rīkota, lai sniegtu visaptverošu ieskatu par patieso situāciju Latvijā remigrācijas jomā, ieskicētu remigrantu problēmas un dalītos ar iespējamiem risinājumiem, kā labāk pārvarēt grūtības. Pasākums veltīts četriem cikliem. Pirmajā daļā eksperti diskutēs par dzīves līmeni Latvijā un kā sadzīvot ar zemākiem ienākumiem. Centrālā Statistikas pārvalde iepazīstinās ar remigrējošo personu statistiku Rīgas reģionā un Latvijā un iedzīvotāju, kā arī dzīves līmeņa tendencēm Rīgā, Pierīgā un Latvijā.

Otrs domnīcas bloks būs veltīts tēmai mājokļa īre un iegāde, kas ir viens no remigrantu aktuālākajiem jautājumiem. Šajā daļā eksperti runās gan par mājokļu īres tirgu Latvijā, gan par banku kreditēšanas politiku, gan arī par pašvaldību palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Trešajā blokā tiks aktualizēti jautājumi, kas skar izglītību – pirmsskolas, skolas un kursus pieaugušajiem. Vispārizglītojošās izglītības iestādes dalīsies ar savu pieredzi, Rīgas pašvaldības pārstāvji pārrunās bērnudārzu rindu jautājumu Rīgā, bet Nodarbinātības valsts aģentūra ieskicēs apmācību iespējas pieaugušajiem.

Noslēdzošā domnīcas daļa būs par tēmu – veselība un dzīve reģionā, ļaujot uzzināt praktiskas lietas, kas palīdzētu iedzīvoties Latvijā. Ikviens klausītājs varēs uzzināt vispārīgas lietas par medicīnas sistēmu Latvijā, sociālo atbalstu krīzē nonākušajām personām, kā arī aktīvās atpūtas iespējām pieaugušajiem un bērniem.

Domnīca notiks pirmdien, 27.septembrī, no pulksten 10.00 – 17.30. Domnīcas runātāji piedalīsies klātienē, bet ikviens varēs to klausīties tiešraidē. Reģistrēties domnīcai.

Domnīca tiek rīkota remigrācijas koordinatoru programmas ietvaros – kopš 2018.gada katrā no plānošanas reģioniem darbojas remigrācijas koordinators, kas sniedz informatīvu palīdzību cilvēkiem, kas vēlas atgriezties uz dzīvi Latvijā. Rīgas plānošanas reģionā koordinatora funkcijas pilda Daina Šulca. Jautājumu gadījumā remigranti var sazināties, rakstot koordinators@rpr.gov.lv.
Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala un septiņi novadi – Ādaži, Ķekava, Mārupe, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda.

Informāciju sagatavoja:

Inese Ozoliņa, Rīgas plānošanas reģiona Komunikācijas speciāliste