Ādažu bibliotēkas pasākumi
biblio

Trešdien, 15. maijā Ādažu bibliotēkā tika aizvadīta novada “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība”. Sacensībā piedalījās astoņi 5. klašu skolēni no Ādažu vidusskolas un Carnikavas pamatskolas. Šajā sacensībā tika noteikts viens no labākajiem lasītājiem, kurš septembrī pārstāvēs Ādažu novadu reģionālajā finālā “Skaļas lasīšanas sacensībās” Salaspilī.

Par novada lasīšanas čempionu tika atzīts Ādažu vidusskolas 5. klases skolnieks Ralfs Mitkevičs. Ralfs sacensībās uzstājās ar fragmentu no Džeimsa Patersona grāmatas - “Pamatskola. Kā es izdzīvoju cīņā ar huligāniem, brokoļiem un Čūsku kalnu”. Žūrija viņa priekšnesumu atzina kā pārdomātāko vizītkarti un aizraujošāko grāmatas fragmenta lasījumu. Otro vietu sacensībās ieguva Anna Vanaga no Carnikavas pamatskolas ar atmiņā paliekošu lasījumu fragmentu no Anetes Shāpas grāmatas “Lampiņa”, bet kā trešā labākā tika atzīta Carnikavas pamatskolas skolniece Keita Krēgere ar Rēli Reinausas burvīgo garstāstu "Kā mans tētis atrada sev sievu" lasījuma fragmentu.

🔎Lasītāju sniegumu vērtēja rakstniece- tulkotāja Dailai Ozola, Carnikavas bibliotēkas vadītāja Ilze Ezermale, Ādažu sākumskolas bibliotekāre Edīte Kāna un Ādažu bibliotēkas Bērnu nodaļas vadītāja Sandra Orlovska.

Lasīšanas sacensību noslēgumā žūrijas pārstāve Edīte Kāna pateicās visiem dalībniekiem un skolotājiem par paveikto darbu un atzina, ka žūrija ir gandarīta par visu dalībnieku uzstāšanos un labo sagatavotības līmeni.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties lasīšanas sacensībās jau kopš 2017. gada. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas lasīšanas čempions tiks noskaidrots septembrī.

+11