Aptaujas baneris

Ādažu novada pašvaldība aicina ikvienu Ādažu novada iedzīvotāju, kurš sasniedzis 18 gadu vecumu un ir deklarēts novadā, piedalīties aptaujā par projektu "Pastaigu celiņa izveide gar Gaujas-Baltezera kanālu". Piedalīties aptaujā īpaši tiek aicināti Alderu ciema iedzīvotāji. Aptauja notiek līdz 2023. gada 8. jūnija plkst. 12.00.

Balsot var šeit: https://lemejs.lv/adazi/

Kā balsot?

1. Lūdzu spiediet pogu "Autorizēties" (labajā augšējā stūrī) un izvēlaties jums ērtāko autorizācijas rīku: SEB, Swedbank, Luminor, Citadele vai eParaksts;
  2. Spiediet "Pievienoties grupai".
  3. Spiediet pogu "Sākt aptauju", lai ieietu Balsošanas daļā. Balsošana būs iespējama līdz 2023.gada 8.jūnija plkst. 12.00.
  4. Atveriet sadaļu "Balsojumi", izvēlaties atbilstošo variantu un nospiediet pogu "Balsot".
  5. Dokumentu sadaļā variet iepazīties ar papildus informāciju par projektu.
  6. Pēc balsojuma veikšanas izrakstieties no platformas (poga labajā augšējā stūrī).

Alderu ciems Ādažu novadā kļūst aizvien blīvāk apdzīvots, tiek celtas jaunas mājas un galvenā savienojošā iela (Kanāla iela) ir ar intensīvu auto satiksmi, nepiemērota gājēju/velo kustībai, jo īpaši skolēniem un jauniešiem, tādēļ Ādažu novada pašvaldība plāno īstenot Eiropas Lauksaimniecības Fonds lauku attīstībai (ELFLA) projektu “Pastaigu celiņa izveide gar Gaujas-Baltezera kanālu”.

Celiņš tiktu izmantots kā ērts savienojums Alderu ciemam ar Ādažu centru, kur pieejami ikdienā nepieciešami pakalpojumi, izglītības iestādes u.tml., celiņš nodrošinātu arī iedzīvotāju iesaistīšanos fiziskajās aktivitātēs, izmantojot to kā jaunu maršrutu ikdienas pastaigām, skriešanai u.tml.

Projekta ietvaros plānots izbūvēt pastaigu celiņu gar Gaujas – Baltezera kanālu aptuveni 2 km garumā posmā no Zušu ielas (gājēju tilta pie Mazā Baltezera) līdz Podnieku ielai, kas būtu piemērots gājēju kustībai gar kanālu starp ūdensteci un apbūves zonu. Pastaigu celiņš tiek plānots kanāla kreisajā pusē (Alderu ciema pusē). Pastaigu celiņš lielākoties tiks veidots ar grants segumu, nepieciešamības gadījumā. lai nodrošinātu tā nepārtrauktību, atsevišķās zonās tiktu izveidots koka klājs vai koka laipas. Precīzs pastaigu celiņa risinājums tiks izstrādāts būvniecības dokumentācijas izstrādes laikā. Projekta realizācijas laikā netiks skarti privātīpašumi.

Projektu plānots pabeigt 2025. gada vidū.

Aptauja tiek veidota pēc iedzīvotāju aicinājuma, lai noskaidrotu Ādažu novada iedzīvotāju viedokli par plānoto projektu "Pastaigu celiņa izveide gar Gaujas-Baltezera kanālu" un tā tālāku attīstību.

Jautājumu vai ierosinājumu gadījumā aicinām sazināties ar vecāko eksperti Anniju Dukāti: annija.dukate@adazi.lv, tālr.371 67398061