Līdz 17. novembrim aicinām iedzīvotājus paust viedokli par saistošo noteikumu projektu “Par Ādažu novada teritorijas kopšanu un būvju uzturēšanu”

Sabiedrībai viedokļa paušanai nodoti trīs saistošo noteikumu projekti. Aicinām iedzīvotājus izteikt viedokli un priekšlikumus līdz 7.martam, iesūtot tos e-pastā dome@adazi.lv.

1. Saistošo noteikumu mērķis ir veikt grozījumus Ādažu novada pašvaldības 2023. gada 14. jūnija saistošajos noteikumos Nr. 18/2023 "Ādažu novada pašvaldības nolikums”, lai tajos iestrādātu institucionāla rakstura izmaiņas, kā arī papildinātu pašvaldības Centrālās pārvaldes Nekustamā īpašuma nodaļas pilnvarojumu attiecībā uz lēmumu pieņemšanu.
    1. ar grozījumiem tiek redakcionāli precizēti SN Nr. 34/2022 5. punkts un 5.1. apakšpunkts, nodrošinot to gramatisko atbilstību. Tiek noteikts, ka no nodevas par reklāmas izvietošanu tiek atbrīvota reklāma, ko izvieto personas tām piederošā nekustamajā īpašumā par savu saimniecisko darbību, ja reklāma ietver personas nosaukumu, kontaktinformāciju, darba laiku, kā arī informāciju par darbības veidu, produkciju vai pakalpojumiem. Šāds grozījums ietverts pēc uzņēmēju priekšlikuma, kuri veic saimniecisko darbību novada administratīvajā teritorijā.
    1. 2023.gada 1.janvārī stājās spēkā Pašvaldību likums un spēku zaudēja likums "Par pašvaldībām". Pastāvošais pašvaldības noteiktais tiesiskais regulējums ir nepilnīgs, jo spēkā esošie saistošie noteikumi izdoti pamatojoties uz spēku zaudējušu likumu.   Pašvaldību likuma 44. panta otrā daļa noteic, ka dome var izdot saistošos noteikumus, lai nodrošinātu pašvaldības autonomo funkciju un brīvprātīgo iniciatīvu izpildi, ievērojot likumos vai Ministru kabineta noteikumos paredzēto funkciju izpildes kārtību.
      1. Noteikumos atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, ir precizēta iesnieguma iesniegšanas kārtība, norādot, ka iesniegumu Sociālajam dienestam var iesniegt gan klātienē Sociālā dienesta  telpās Gaujas iela 13/15, Ādažos, gan Garā iela 20, Carnikavā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot uz Sociālā dienesta oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi soc.dienests@adazi.lv. Tāpat iesniegumus var iesniegt klātienē Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Gaujas iela 33A, Ādažos, vai Stacijas iela 5, Carnikavā.
      2. Noteikumos no jauna iekļauti pabalsti bērnam reitterapijas, ABA terapijas, smilšu un silto smilšu terapijas, kanisterapijas, hidroterapijas, ergoterapijas, fizioterapijas, kā arī Montesori pedagoga, psihologa un logopēda pakalpojumu, un medicīnisko palīgierīču iegādes izdevumu apmaksai, pamatojoties uz pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinumu par pakalpojuma nepieciešamību, vai bērniem ar invaliditāti, saskaņā ar ģimenes ārsta izsniegtu izziņu. Pabalsts logopēda pakalpojuma apmaksai bērniem ar runas un valodas attīstības traucējumiem, saskaņā ar ģimenes ārsta vai logopēda izziņu. Pabalsts Montesori pedagoga un ABA terapijas apmaksai bērniem ar attīstības un uzvedības traucējumiem, saskaņā ar ģimenes ārsta izziņu.  Izdevumus apmaksā 50 % apmērā, bet ne vairāk kā 107 euro mēnesī par mēnesi, kurā saņemts pakalpojums. Līdz šim minētie pabalsti bija iekļauti Ādažu novada pašvaldības 2021. gada 27. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 17/2021 “ Par pašvaldības sociālo pakalpojumu piešķiršanas kārtību”.
      3. Svētku pabalsts jubilejā turpmāk tiks maksāts pabalsta veidā, pārskaitot uz personas kredītiestādes kontu.
      4. Ziemassvētku pabalstu līdz šim saņēma vientuļie pensionāri un otrās grupas invalīdi, kuriem nav Civillikumā noteiktie apgādnieki, turpmāk pabalstu varēs saņemt tikai nestrādājoši vientuļie pensionāri un nestrādājoši otrās grupas invalīdi, kuriem nav Civillikumā noteiktie apgādnieki. Ziemassvētku pabalsts turpmāk tiks izmaksāts pabalsta veidā, pārskaitot uz personas kredītiestādes kontu.
      5. Paaugstināts pabalsts par bērnu ar invaliditāti, vai kurš slimo ar celiakiju un kuram nav noteikta invaliditāte – no 50,- uz 100,- eiro, pabalsts transporta pakalpojumu izmantošanai no 50,- uz 100,- eiro, pabalsts  tuberkulozes slimniekiem no 3,- uz 5,- eiro, pārtikas sadārdzināšanās dēļ un pabalsts specializētā transporta pakalpojumu izmantošanai mazkustīgām personām ar pārvietošanās grūtībām, pamatojoties uz ārsta atzinumu par šāda pakalpojuma nepieciešamību, no 150,- uz 300,- eiro gadā

Saistošo noteikumu projekti atrodami: https://www.adazunovads.lv/lv/tiesibu-aktu-projekti