Viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts par grozījumiem Ādažu novada pašvaldības 2022. gada 23. marta saistošajos noteikumos Nr. 27/2022 "Par pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" maksas pakalpojumiem ūdensapgādē, notekūdeņu novadīšanā un attīrīšanā"". Priekšlikumus aicinām iesūtīt līdz 4. augustam e-pastā dome@adazi.lv.

Grozījumi paredz tarifu paaugstināšanu dzeramā ūdens piegādei no 1.13 līdz 1.25 eiro (bez PVN par m3), kā arī notekūdeņu novadīšanai un attīrīšanai no 1.80 līdz 2.01 eiro (bez PVN par m3). Jauno maksu paredzēts piemērot no 2023. gada 1. septembra.

Saistošo noteikumu  izdošanas mērķis ir nodrošināt, lai Ādažu novada pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" pakalpojumu izcenojumi nepārsniedz aģentūras katra konkrētā pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo līdzekļu apjomu. Noteikumi nepieciešami tādēļ, ka izmaksu starpība starp pakalpojuma nodrošināšanai izlietoto līdzekļu apjomu un faktiski iegūto ieņēmumu apjomu sasniedz 5 %. Izmaiņas nepieciešams veikt ņemot vērā ūdens patēriņa samazināšanos, nolietojuma, kā arī atsevišķu izmaksu pieaugumu. Ja norādītās problēmas risināšanai nebūs tiesiskā regulējuma, tad Aģentūra cietīs būtiskus finanšu zaudējumus.