Sabiedrības apspriešanai nodots saistošo noteikumu projekts “Par subsīdijām sportam Ādažu novada pašvaldībā”. Lūdzam iedzīvotājus paust viedokli, iesūtot e-pastā dome@adazi.lv līdz 4.augustam.

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā piešķir Ādažu novada pašvaldības subsīdijas sporta organizāciju darbības nodrošināšanai un sporta sacensību organizēšanai, t.sk. sportistu un treneru dalībai sporta sacensībās un treniņnometnēs.

Šo noteikumu mērķis ir veicināt sporta pasākumu organizēšanu, iedzīvotāju iesaistīšanos sporta aktivitātēs, sportistu rezultātu izaugsmi, popularizēt sporta veidus, kā arī sekmēt sporta organizāciju darbību Ādažu novadā.

Saistošo noteikumu jaunajā redakcijā noteikumi paredz, ka:

• viens organizators var saņemt subsīdiju ne vairāk kā 3 dažādu sporta sacensību organizēšanai kalendāra gadā;
  • tautas sporta sacensībās, bērniem līdz 18 gadu vecumam un senioriem no 63 gadu vecuma, dalības maksai tiek piemēro 50 % atlaidi;
  • vairs netiek paredzēta prasība, ka pretendēt uz subsīdiju var tikai tās sporta organizācijas, kuras nodrošina sporta aktivitātes ne mazāk kā desmit organizācijas pastāvīgajiem apmeklētājiem, kuri vismaz vienu gadu nepārtraukti apmeklē organizācijas nodarbības vai kurai organizācija vismaz vienu gadu nodrošina sporta aktivitātes;
  • organizācijām, kuras īpašumā vai lietošanā ir izveidota sava sporta bāze, ir iespēja pretendēt uz papildus subsīdiju līdz 2000 EUR, sporta bāzes uzturēšanas izdevumu segšanai.