SN izsaki viedokli

Aicinām iedzīvotājus paust viedokli par noteikumu projektu “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ādažu novadā" līdz 27. oktobrim, sūtot viedokli uz pastu: dome@adazi.lv.

Noteikumu mērķis ir nodrošināt, lai Mājdzīvnieku turēšana neradītu draudus cilvēkiem un dzīvniekiem, samazināt Mājdzīvnieku radīto traumu skaitu un novērst Mājdzīvnieku klaiņošanu un infekcijas slimību izplatību.

Šī gada 1. janvārī stājās spēkā Pašvaldību likums un spēku zaudēja likums "Par pašvaldībām". Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktā noteikts, ka pašvaldības dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un līdz 30.06.2024. izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši Pašvaldību likumā ietvertajam pilnvarojumam.

Pašvaldībā šobrīd ir spēkā 25.05.2022. saistošie noteikumi Nr. 46/2022 “Mājas (istabas) dzīvnieku turēšanas noteikumi Ādažu novadā” (Noteikumi Nr.46).

Lai Noteikumi Nr.46 atbilstu jaunajam normatīvajam regulējumam, tie jāizdod no jauna.