Kā ziņots iepriekš, līdz 27.decembrim uz e-pasta adresi ap@vvd.gov.lv vai pa pastu: Valsts vides dienests, Rūpniecības iela 23, Rīga, LV-1045, var iesniegt atsauksmes vai priekšlikumus par SIA “POLITECH” paredzēto rūpniecisko darbību Jaunkūlu ielā 21, Ādažos, par ķīmisko produktu jaukšanu un fasēšanu. Uzņēmuma plānotie saražotās produkcijas veidi:

• Mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļi – 1500 t/gadā;
  • Mitrināšanas piedevas (ūdens bāzes) – 288 t/gadā;
  • Ofseta iespiedplašu attīstītāji (ūdens bāzes) – 684 t/gadā;
  • Iepirkto ķīmisko vielu un maisījumu fasēšana – 912 t/gadā.

Produkcijas ražošanai tiks izmantotas šādas vielas un maisījumi:

• Ogļūdeņraži – līdz 1100 t/gadā;
  • Glikoli – līdz 300 t/gadā;
  • Spirti – līdz 900 t/gadā;
  • Sāļi – līdz 130 t/gadā;
  • Piedevas – līdz 170 t/gadā.

Ūdens apgāde līdz 1100 m3 gadā jeb 4,23m3 dienā tiks nodrošināta no teritorijā esošā ūdensapgādes urbuma (VĢD ident.Nr.21125).
Uzņēmuma darbības rezultātā radīsies līdz 30m3 sadzīves notekūdeņu. Tie bez attīrīšanas tiks novadīti iznomātāja kanalizācijas sistēmā ar tālāku novadīšanu pilsētas centralizētajā kanalizācijas sistēmā. Ražošanas notekūdeņi radīsies no osmozes attīrīšanas iekārtas ūdeņiem līdz 276m3 gadā. Šāda veida ūdeņi ir nosacīti tīri un bez attīrīšanas tiks novadīti iznomātāja kanalizācijas sistēmā. Objekta apkurei ir uzstādīts viens siltumģenerātors Automātika TTC 2000 ar maksimālo ievadīto siltuma jaudu līdz 17 kW.

Valsts vides dienesta Atļauju pārvalde uzsāk ietekmes uz vidi sākotnējo izvērtēšanu ķīmisko produktu sajaukšanai un fasēšanai Jaunkūlu ielā 21, Ādažos, Ādažu novadā.
Valsts vides dienesta Atļauju pārvaldes informatīvais paziņojums pilnā apjomā aplūkojams:

Saistītā ziņa: Līdz 27.decembrim aicinām paust viedokli Valsts vides dienestam par ķīmisko produktu jaukšanu un fasēšanu rūpnīcā, Jaunkūlu ielā 21, Ādažos