sabiedriskās kārtības noteikumi Ādažu novadā, SN projekts

Sabiedrībai viedokļa paušanai nodots saistošo noteikumu projekts "Sabiedriskās kārtības noteikumi Ādažu novadā". Aicinām iedzīvotājus izteikt viedokli un priekšlikumus līdz 25.janvārim, iesūtot tos e-pastā dome@adazi.lv.

2023.gada 1.janvārī spēkā stājās Pašvaldību likums, un spēku zaudēja likums "Par pašvaldībām". Pašvaldību likuma Pārejas noteikumu 6. punktā noteikts, ka pašvaldības dome izvērtē uz likuma "Par pašvaldībām" normu pamata izdoto saistošo noteikumu atbilstību Pašvaldību likumam un 2024.gada 30.jūnijam izdod jaunus saistošos noteikumus atbilstoši Pašvaldību likumā ietvertajam pilnvarojumam. Lai šobrīd spēkā esošie saistošie noteikumi Nr. 36/2022 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Ādažu novadā" atbilstu jaunajam normatīvajam regulējumam, tie jāizdod no jauna. Izmaiņas līdzšinējā regulējumā netiek veiktas.

Saistošie noteikumi nosaka sabiedriskās kārtības noteikumus Ādažu novadā, administratīvo atbildību par noteikumu neievērošanu un pašvaldības kompetenci administratīvo pārkāpumu procesā. Noteikumi paredz, ka:

1. Aizliegts izmantot uguņošanas ierīces un skatuves pirotehniskos izstrādājumus laikā no plkst. 22.00 līdz 6.00, izņemot normatīvajos aktos noteiktās svētku, atceres un atzīmējamās dienās līdz plkst. 01.00. Publisku pasākumu laikā pašvaldība var noteikt citus ierobežojumus uguņošanas ierīču un skatuves pirotehnisko izstrādājumu izmantošanai.
  2. Par ugunskuru kurināšanu, grilēšanu vai pikniku rīkošanu sabiedriskā vietā, izņemot speciāli tam paredzētās vietās un publiskajos pasākumos pēc saskaņošanas ar pašvaldību, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām.
  3. Par telšu uzstādīšanu, pagaidu apmešanās vietu ierīkošanu sabiedriskās vietās, izņemot speciāli tam paredzētās un norādītās vietās, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz četrdesmit divām naudas soda vienībām.

Šo noteikumu ievērošanas kontroli un administratīvā pārkāpuma procesu par pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Ādažu novada pašvaldības policija un pašvaldības pilnvarotās amatpersonas. Administratīvo pārkāpumu lietas izskata pašvaldības Administratīvā komisija.