Aicinām iedzīvotājus paust viedokli par noteikumu projektu “Par pašvaldības pabalstiem aizbildņiem un audžuģimenēm” līdz 23. maijam, sūtot viedokli e-pastā dome@adazi.lv .

Ar jaunajiem saistošajiem noteikumiem paredzēts noteikt pabalstu apmērus bērnu uzturam audžuģimenē un apģērba, mīksta inventāra iegādei, kā arī pabalsta apmēru aizbildnim par bērna uzturēšanu, tādējādi vienādojot naudas līdzekļus uzturam bez vecāku gādības palikušu bērnu ārpusģimenes aprūpē pie aizbildņa vai audžuģimenē.

Spēkā esošie noteikumi nosaka pabalstu bērna uzturam audžuģimenē 75 % apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, bet pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu - 75 % apmērā no Ministru kabineta noteiktās minimālās mēneša darba algas, pabalstu samazinot par summu, ko atbilstoši Valsts sociālo pabalstu likumam izmaksā no valsts budžeta līdzekļiem, kā pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu, par summu, ko aizbildnim izmaksā Uzturlīdzekļu garantiju fonds, par summu, ko aizbildnim maksā aizbildnībā esošā bērna vecāki pamatojoties uz savstarpējo vienošanos vai tiesas spriedumu. 2023. gadā pabalsts mēnesī ir EUR 465 vienam bērnam audžuģimenē un EUR 207 mēnesī aizbildniecībā esošam bērnam. Jaunie noteikumi paredz noteikt pašvaldības pabalstu audžuģimenei bērna uzturam EUR 465 mēnesī un pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu EUR 210 mēnesī, palielinot šobrīd esošo atbalstu aizbildniecībā esošiem bērniem. Aizbildņiem tiek atvieglota pabalstu saņemšana, jo katru gadu nav jāiesniedz dokumenti, kas apliecina citu ienākumu bērnu uzturam saņemšanu.

Atšķirībā no spēkā esošajiem noteikumiem plašāk  ir norādīts iesnieguma iesniegšanas kanāls, norādot, ka iesniegumu Sociālajam dienestam var iesniegt gan klātienē  Sociālā dienesta  telpās Gaujas iela 13/15, Ādažos, gan Garā iela 20, Carnikavā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.gov.lv, nosūtot uz Sociālā dienesta  oficiālo elektronisko adresi, vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz Sociālā dienesta elektronisko pasta adresi soc.dienests@adazi.lv. Tāpat iesniegumus var atstāt klātienē  Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Gaujas iela 33A, Ādažos, vai Stacijas iela 5, Carnikavā. Citas būtiskais izmaiņas noteikumos nav veiktas.