Saistošo noteikumu projekts

Aicinām iedzīvotājus paust viedokli par noteikumu projektu "Par pirmsskolas izglītības izmaksām privāto izglītības iestāžu un bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem" līdz 21. septembrim, sūtot viedokli e-pastā dome@adazi.lv .

Saistošo noteikumu projekts nosaka līdzfinansējuma piešķiršanas kārtību bērniem, kuri deklarēti Ādažu novada administratīvajā teritorijā, ja viņi apmeklē Izglītības iestāžu reģistrā reģistrētu privāto pirmsskolas izglītības iestādi  (PPII) vai Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju (BUPS) reģistrā reģistrētu privātu bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, tiek precizēts, ka gadījumā, ja PPII nav iesniegusi pašvaldībai pakalpojuma izmaksu tāmi, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, līdzfinansējumu izmaksā ar dienu, kad bērns uzsācis vai uzsāks apmeklēt PPII vai BUPS, bet ne agrāk kā mēneša, kurā noslēgts līgums, iepriekšējā  mēneša 1. datumu. Šāds papildus punkts ietverts, lai novērstu līdzfinansējuma samaksas uzsākšanas laika interpretācijas iespējas situācijās, kad līgumu ilgstoši nav iespējams noslēgt, bet bērns faktiski apmeklē PPII.

Jaunais regulējums nosaka, ka pašvaldība nevarēs vienpusēji var lauzt līgumu ar PPII vai BUPS, ja tiek konstatēts Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds vairāk par 1500 EUR apmērā, jo tas ir sarežģīti administrējams. Nodokļu parāda neesamība atbilstoši Publisko iepirkumu likuma prasībām tiek pārbaudīta līguma slēgšanas brīdī, un nav nepieciešams atkārtoti veikt pārbaudes līguma darbības laikā.

Līdzfinansējuma apmēru PPII katru gadu nosaka ar atsevišķu pašvaldības domes lēmumu atbilstoši Ministru kabineta apstiprinātai metodikai vidējo izmaksu noteikšanai pirmsskolas izglītības programmas nodrošināšanai pašvaldības izglītības iestādēs. 2023.gadā līdzfinansējums ir 365 eiro (no 1.5 līdz 4 gadu vecumam) un 278 eiro (5 – 7 gadi).

Līdzfinansējuma apmēru BUPS par vienu bērnu nosaka ar pašvaldības domes lēmumu atbilstoši pašvaldības budžeta iespējām. 2023.gadā līdzfinansējums ir 150 eiro.