Viedokļa paušanai un priekšlikumu izteikšanai deputāti 3. janvārī Izglītības, kultūras, sporta un sociālo jautājumu sēdē sabiedrībai nodeva saistošo noteikumu projektu par interešu izglītības programmu licencēšanas kārtību. Priekšlikumus par saistošo noteikumu projektu varēs sniegt no 4. līdz 18. janvārim, iesūtot tos e-pastā dome@adazi.lv

Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība izsniedz, anulē vai pagarina licences interešu izglītības programmu īstenošanai.

Iepriekš saistošie noteikumi noteica gan interešu, gan neformālās izglītības licencēšanas kārtību. Jauni noteikumi nepieciešami, jo neformālās izglītības licencēšanas kārtību (atļaujas) kopš pagājušā gada nosaka Ministru kabineta noteikumi. Licenci izsniedz uz laiku līdz 3 gadiem.

Saistošie noteikumi nosaka, kādi dokumenti ir jāiesniedz juridiskām un fiziskām personām, kuras vēlas īstenot interešu izglītības programmas, prasības, kuras jāievēro, izstrādājot interešu izglītības programmas, Interešu izglītības un neformālās izglītības  programmu komisijas tiesības pieņemt lēmumu par atteikumu izsniegt licenci, apstākļus, kuriem iestājoties, komisijai ir tiesības anulēt izsniegto licenci.

Paredzētās administratīvo procedūru izmaksas – pirms licences saņemšanas licences pieteicējs samaksā maksu 50 eiro, naudu pārskaitot uz pašvaldības kredītiestādes kontu. Ja nepieciešama licences pārreģistrācija  vai derīguma termiņa pagarināšana, tad maksa ir 25 eiro, bet dublikāta izsniegšanas maksa ir 10 eiro.