Līdz 16. februārim aicinām paust viedokli par saistošo noteikumu projektu par bērnu uzņemšanu 1.klasē

Iedzīvotājiem viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts “Kārtība bērnu reģistrēšanai un uzņemšanai 1. klasē Ādažu novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādēs”.

Pastāvošais tiesiskais regulējums ir nepilnīgs, jo pašvaldības spēkā esošie saistošie noteikumi ir izdoti, pamatojoties uz spēku zaudējušu likumu “Par pašvaldībām”, kā arī Izglītības likumā ir veikti grozījumi attiecībā uz mazākumtautību programmu īstenošanas izbeigšanu ar 2023. gada 1. septembri.

Būtiskākās izmaiņas:

• Sākot ar 2023./2024. mācību gadu, 1.klasē tiek īstenota vispārējās pamatizglītības programma (līdz šim – Ādažu vidusskola īstenoja arī mazākumtautību programmu).
  • Lai optimizētu uzņemšanas procesu, saistošo noteikumu projektā noteikts, ka, sākot ar šo gadu un turpmāk uzņemšana klasēs uz jauno mācību gadu notiktu no 1. līdz 30. aprīlim (iepriekš no 1.marta līdz 31.maijam).
  • Papildināts regulējums, ka “brāļu/ māsu prioritāte” (noteikumu 8.2. un 8.4. apakšpunkts) nav attiecināma, ja brālis vai māsa ir kārtējā gada absolvents.

Pārējie saistošajos noteikumos noteiktie bērnu reģistrēšanas un uzņemšanas nosacījumi palikuši nemainīgi.

Aicinām iedzīvotājus paust viedokli, iesūtot līdz 16.februārim e-pastā dome@adazi.lv .

Vienlaikus informējam, ka, izvērtējot novadā deklarēto bērnu skaitu, kuriem šogad jāuzsāk mācības 1.klasē, novada izglītības iestādēs plānots uzņemt:

• Carnikavas pamatskolā – līdz četrām 1.klasēm, un ne vairāk kā 24 skolēnus klasē.
  • Ādažu vidusskolā – līdz desmit 1. klasēm, un ne vairāk kā 25 skolēnus klasē.

Sīkākai informācijai par uzņemšanas procesu lūdzam sekot līdzi izvēlētās izglītības iestādes tīmekļvietnē.

Kontakti jautājumu gadījumā: