Sabiedrības apspriešanai nodots saistošo noteikumu projekts "Grozījums Ādažu novada pašvaldības 2022. gada 23. novembra saistošajos noteikumos Nr. 80/2022 "Par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai"Lūdzam iedzīvotājus paust viedokli, iesūtot e-pastā dome@adazi.lv līdz 1. septembrim.

Saistošo noteikumu izdošanas mērķis ir precizēt Ādažu novada pašvaldības 2022. gada 23. novembra saistošo noteikumu Nr. 80/2022 "Par pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai" izdošanas tiesisko pamatojumu.

Saistošie noteikumi Nr. 80/2022 nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība piešķir līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai, līdzfinansējuma apmēru un piešķiršanas nosacījumus. To mērķis ir veicināt mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanas pasākumus iedzīvotāju dzīves vides uzlabošanai.

Saistošo noteikumu grozījums paredz svītrot no izdošanas tiesiskā pamatojuma atsauci uz likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 2. punktu. Likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 2. punkts paredzēja pašvaldības funkciju, cita starpā, gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, bet neietvēra deleģējumu pašvaldībai izdot saistošos noteikumus par finansējumu dzīvojamai mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai, turklāt attiecīgais likums ir zaudējis spēku. Ņemot vērā to, ka pašvaldības pilnvarojumu izdot Saistošos noteikumus Nr.08/2022 nosaka speciālais likums, atsauce uz minēto tiesību normu no Saistošo noteikumu Nr. 80/2022 izdošanas tiesiskā pamatojuma ir svītrojama, kā arī tajā nav ietveramas atsauces uz Pašvaldību likumu.