Saistošo noteikumu projekts

Viedokļa paušanai publicēts saistošo noteikumu projekts "Par pašvaldības līdzfinansējumu privātām vispārējās izglītības iestādēm". Priekšlikumus aicinām iesūtīt līdz 21.septembrim e-pastā dome@adazi.lv .

Noteikumu projekts nosaka kārtību, kādā Ādažu novada pašvaldība sedz licencētas vispārējās izglītības programmas izmaksas privātajām izglītības iestādēm. Ādažu novadā.

Līdzfinansējumu var piešķirt, ja tiek izpildīti šādi priekšnosacījumi:

1. Iestāde reģistrēta izglītības iestāžu reģistrā;
  2. Iestāde īsteno Latvijā akreditētu vispārējās pamatizglītības vai vidējās izglītības programmu; skolēna un vismaz viena no viņa likumiskajiem pārstāvjiem deklarētā dzīvesvieta ir Ādažu novadā;
  3. skolēns reģistrēts programmas apguvei iestādē;
  4. Iestādei ir līgums ar skolēna likumisko pārstāvi par programmas apgūšanu;
  5. Iestāde nav nodokļu parādnieks Publisko iepirkumu likumu izpratnē.

Atšķirībā no iepriekšējā regulējuma, tiek precizēts, līgums automātiski zaudē spēku, ja Valsts izglītības informācijas sistēmā vairāk nekā gadu nav reģistrēts neviens skolēns, kas apmeklē privāto vispārējo izglītības iestādi. Nepieciešams pagarināt termiņu no trīs mēnešiem uz gadu, jo ir situācijas, kad bērns izglītības iestādi neapmeklē pavasara un vasaras periodā vai ģimene uz ilgāku periodu izbrauc no valsts un līgums automātiski zaudē spēku.

Tāpat noteikumu projekts paredz, ka pašvaldība nevarēs vienpusēji lauzt līgumu ar privāto vispārējo izglītības iestādi, ja tiek konstatēts Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds vairāk par 1500 EUR apmērā, jo tas ir sarežģīti administrējams. Nodokļu parāda neesamība atbilstoši Publisko iepirkumu likuma prasībām tiek pārbaudīta līguma slēgšanas brīdī, un nav nepieciešams atkārtoti veikt pārbaudes līguma darbības laikā