Aicinām iedzīvotājus paust viedokli par grozījumu Ādažu novada pašvaldības saistošajos noteikumos Nr. 19/2022 "Par azartspēļu organizēšanu Ādažu novadā". Priekšlikumus aicinām iesūtīt līdz 5.oktobrim e-pastā dome@adazi.lv .

Grozījuma mērķis ir precizēt Ādažu novada pašvaldības 2022. gada 2. marta saistošo noteikumu Nr. 19/2022 "Par azartspēļu organizēšanu Ādažu novadā" izdošanas tiesisko pamatojumu, kā arī Paskaidrojuma rakstu.

Pašvaldības pilnvarojumu izdot attiecīgos saistošos noteikumos nosaka Azartspēļu un izložu likums, tāpēc nav ietveramas atsauces uz Pašvaldību likumu (pietiekama ir atsauce uz Azartspēļu un izložu likuma 41. panta otrās daļas 11. punktu un 42. panta 10.daļu), tādējādi atsauce uz likuma "Par pašvaldībām" 43. panta pirmās daļas 13. punktu no noteikumu izdošanas tiesiskā pamatojuma un Paskaidrojuma raksta ir svītrojama.

Saistošie noteikumi Nr. 19/2022 nosaka azartspēļu organizēšanas kārtību Ādažu novada administratīvajā teritorijā. To mērķis ir nodrošināt Ādažu novada iedzīvotāju tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, ietverot arī sabiedrības, īpaši ģimeņu, materiālo un nemateriālo labklājību, jauniešu tiesību aizsardzību, kā arī sabiedrības interesi tikt aizsargātai no azartspēļu nelabvēlīgās ietekmes.